6tt a všetko sa mi hnusí

kigusha
23. nov 2019

Ahojte. som v 6 tt a tehotenstvo si teda absolutne neužívam. Ked sme s partnerom zistili, že som tehu, tak sme sa strasne tesili, ale od dalšieho týždna uplny zvrat. Je mi veľmi ťažko, stale na vracanie, ale naštastie nezvraciam.. všetky pachy mi vadia, ale najviac pach môjho partnera. nedokažem mu dať ani pusu, ani sa ho dotknúť a on tym viac trpí ako ja, aj ked chápe ako mi je. robi pre mna všetko a ja si to naozaj veľmi vážim, ale všetka láska akoby šla bokom, a jedine čím teraz žijem je to, že chcem byť sama.. idem sa z toho zblázniť :(

codal
23. nov 2019

@kigusha hormony, přejde to, neboj..

maminatimka
23. nov 2019

@kigusha no presne ako ja som bola,manžel mi nemohol dať pusu iba na ruku 😀 ani ja som nevracala,ale ked som sa pozrela na niečo stale ma napínalo a to celý den, ale nepoteším ta ,trvalo až kým som malého nepocítila,nemohol používať ani parfem nič,ja som nevedela otvoriť chladničku,bolo to zle obdobie,vie to iba ten kto to zažil,ale my ženy to musíme zvládnuť 😉

evkamotka
23. nov 2019

Vitaj v tehu klube. Ja som to tak mala do 5 mesiaca a niektore veci az do konca. To ti len na tych ruzovych presladlych mamickovskych strankach takto narovinu nepovedia, ale tehotenstvo su riadne galeje

kigusha
autor
23. nov 2019

@evkamotka uplne pravda, toto som vôbec netušila, že môže nastať. a to sme spolu necely rok, a zachvilu ideme na vytuženu dovolenku, ktora mala byt uplne TOP. ale takto to bude asi len trapenie :(

kigusha
autor
23. nov 2019

@maminatimka najhorsie je, ze partner mi zacal vycitat, ze si ho abs nevsimam, a a je z toho doma strasna nervozita a stres.. az raz padla aj taka veta, ze to babo sme si asi robit nemali :( ze sa vsetko zhorsilo...

maminatimka
23. nov 2019

@kigusha môj manžel bol veľmi trpezlivy, všetko chápal,parfemy nepoužíval, aj nejake boli vylučene u nas.ktoré maly taku vyraznu chuť,napr. cibula 😀 prešli sme tým, porozpravaj sa sním, musí byť trpezlivý a tešiť sa že to robí iba 👶

evkamotka
23. nov 2019

@kigusha prosim ta, mas tehu nevolnosti, berte to s nadhladom.ked takto muz preziva tozo, co bude robit ked budes v 9 mesiaci ubolena, pocikana (kychnes a ide vsetko von), krize, poslickovia, tazke dychanie, velka ako mastodont... A zabudni ze si sama oblecies ponozky :D ja som v 8 mesiaci s druhym tak preto ten farbisty opis.
Ale vsetko prejde, je to hlupych par mesiacov.neprezivajte to tak tragicky, hm?

evkamotka
23. nov 2019

@maminatimka veru ja som nemohla chodit do spajze hrozne ma z toho napinalo. Vsetky sprchace doma som zrusila, aj muzovi, ble. Nesmie ist ani okolo bradaviek idem do vyvrtky, pri prvom polku potravin som vracala uz pri pohlade na ne, u rodicov mi to tiez hrozne smrdelo. Vsetko mi vadi... A teraz pri druhom sa mi velni zhorsil, ekzem. No vsetko mozne 🙂 vravim, ciste galeje. Uz len vydrzat sama so sebou aj ostatni so mnou

kigusha
autor
23. nov 2019

@maminatimka ja sa mu ani necudujem, ked sa ho zo dna na den ani nedotknem, nedam mu pusu ani nic. sme spolu len kratko tak je to pre neho dost tazke. ja som teraz najradsej sama. hadam sa to upravi, kym to nas vztah uplne pokazi :(

kigusha
autor
23. nov 2019

@evkamotka dakujem za povbudenie. ako som pisala uz vyssie, tym ze to fakt bolo zo dna na den, ze partnera vo vsetkom odmietam, tak je to dost narocne pre oboch. okrem toho, ze mi je stale zle, musim stale prezivat doma stres, ze on je ohrdnuty, ze sa ho ani nechytim. ale fakt mam teraz problem s dotykmi aj so vsetkym .. necakala som, ze to bude taketo, ako sme sa tesili, tak sa teraz trapime. ako pises, uz len vydrzat, hadam sa to upravi ...

juliet86
23. nov 2019

@kigusha je to len faza.... je to normalne... aj mne drahy smrdi miestami ked nieco zje ale on to chape zije si svoje a neciti sa ohrdnuto dufam ze to o par tyzdnov skonci myslim nevolnosti a vratime sa aj k sexualnym aktivitam ;)

evkamotka
23. nov 2019

@kigusha je mozne ze sa to upravi az porodom. Toto je realita tehotenstva. Skus dat mozno priatelovi precitat nase reakcie. Nie si cudna

kigusha
autor
23. nov 2019

@evkamotka dakujem moc za povzbudenie ...

codal
23. nov 2019

@kigusha musíš si s ním sednout a vysvětlit mu to, případně mu dát i něco přečíst, aby věděl, že to není žádný rozmar, ale že je to prostě fyziologické a způsobené těhotenstvím a uklidnit ho, že ho miluješ, že za to nemůžeš a že to přejde..člověk je tím zaskočený, protože to nečeká, a i kdyby o tom stokrát četl, tak kdo nezažije, nepochopí, jak moc velká změna pro tělo těhotenství může být a to i po psychické stránce, protože hormony jsou prostě mrchy.. je to náročné, ale takových okamžiků ještě přijde.. ne nadarmo se říká, že teprv příchod dítěte vztah opravdu prověří, zda je opravdu pevný... I po porodu je žena plná hormonů, unavená, často lítostivá, je to obrovská změna, minimálně 6tydnnu bez sexu, řada párů i dýl, protože není chuť,čas ani energie, někdy dokonce zdravotní problémy to všechno patří k rodičovství a je to těžké jak pro tu ženu, tak i pro toho chlapa, aby tohle všechno ustál.. je potřeba o tom mluvit.. připravit se na to nelze, protože každý to zvládá jinak a vlastně nikdy nevíš do čeho jdeš (mám druhé dítě a stejně byla spousta věcí úplně jinak), takže je třeba spousta trpělivosti, tolerance a to z obou stran, ale pokud ten vztah za něco stojí, tak vás to nepoloží, a věř tomu, že dítě vám to pak stokrát vynahradí❤️..

kigusha
autor
24. nov 2019

@codal Ďakujem .. dufam, ze su to len hormony, lebo teraz necitim ani lasku ani naklonnosť , žiadny cit k nemu ... to ma trapi asi najviac. pevne verim, že je to len dočasne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre