5tt a zub potrebuje zachrániť - skúsenosti?

veronikanika28
31. máj 2019

Dobry den.
Chcem sa opytat ci mala niektora skusenost.
Este pred otehotnenim mi zubar zacal zachranovat zub,liecit korenove kanaliky. Samozrejme robil mi aj rtg.
Podla vsetkeho som v 5tt a u zubara som bola naposledy v 2tt ked mi robil rtg ale aj zachranoval zub. Ma niektora skusenost ze pocas takehoto osetrenia zistila je je tehotna? Musim tam ist este raz a uz by mi mal dat trvalu plombu.
Dakujem za odpovede

katka17787
31. máj 2019

@veronikanika28 ahoj počas tehotenstva som v kresle u zubára strávila veľa času a to hneď na zaciatku 😕 a dnes má malý takmer 1 rok 😊 ja som zubárovi síce povedala, že som tehotna a jediný rozdiel v postupe bol v Tom, že nerobil RTG. Takže všetky ostatné úkony by z tohto pohľadu mali byť bezpečné. A píšeš , že si bola v 2 tt ... otehotnieť si mohla aj neskôr či skôr , moja doktorka mi povedala, že ak je s bábätkom problém na začiatku tak sa neudrží...keďže máš 3 týždne po ..myslím si , že to bude v poriadku 😉 len žiadne lieky a bude to fajn 🤗🙏😉 držím prsty

veronikanika28
autor
31. máj 2019

@katka17787 Dakujem ti,trošku si ma upokojila 🙂 pri rtg mi nastastie davali vestu.

zontik
31. máj 2019

@veronikanika28 neboj, ja som bola na magnetickú rezonanciu, vtedy som nevedela, že som tehotná, ale už som bola asi mesiac. A dieťa zdravé, múdre, dokonca prenášané 😁..takže kľud, že si nervózna mu škodí viac😉

diewcatqoo
31. máj 2019

@veronikanika28 ahoj, ja som bola v piatok rano u zubara, s tym, ze robil aj rtg, aj mi daval lokalnu anesteziu a potom vecer sme sli na oslavu, prehyrili sme cely vikend a v pondelok som zistila, ze som tehotna... syn ma uz vyse 2r a je uplne ok, aj takmer cele tehotenstvo bolo bezproblemove

maxilou
31. máj 2019

@veronikanika28 absolutne nicoho sa nemusis bat 🙂

seva22
31. máj 2019

@veronikanika28 súhlasím s
@katka17787 , ak by ho tie vyšetrenia nejako poškodili,neudržali by sa a prišla by menštruácia...neboooj,bude dobre;)

floren
31. máj 2019

@veronikanika28 tiež som nevedela, že som tehotná a bola som dvakrát na rtg chrbtice. Zatiaľ je všetko v poriadku. Lekár mi povedal, že keby bol problém bábo sa neudrží.

hajanka
31. júl 2019

@floren mna zrontgenovali 3x brucho a operali slepak 2hod v narkoze 😒 zaujimave ze tesne predtym mi brali krv a sono aby vylucili teh, na sone nic nebolo a hcg bola nula, teraz som zistila ze som teh. Po op som krvala - mala v tom case byt ms a ani by ma nenapadlo ze mozem tej byt. Teraz nvm ci sa mam snazit udrzat tej duphastonom, alebo to nechat na prirodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre