5. týždeň tehotenstva a mne ustali príznaky, je to v poriadku?

erika434
28. jan 2020

Ahojte, mam v krvi potvrdene hcg, som v 5 týždni ale na sono idem 7.2. V období menzesu som mala pobolievanie bruska aj pŕs, teraz to však ustalo. Vôbec sa necítim ako tehotná. Je to podľa vás v poriadku? Nemám žiadne krvácanie a beriem progesteron, tak dúfam ze je všetko ok
To čakanie na sono je nekonečne..., po dvoch rokoch snaženia je toto zázrak, preto sa tak bojím o mimi.za odpovede vopred ďakujem

sonnenshein
28. jan 2020

@erika434 Kazde tehotenstvo je absolutne ine. Niektore zvracaju od pomaly 4tt, niektore vedia o tom ze su tehotne len vdaka rastucemu brusku.
Co Ti ale urcite nepomoze, je obavy a starch. Skus sa nastavit tak, ze je vsetko v poriadku, zacni si vyberat kocik, alebo cokolvek, co Ta pozitivne naladi a zamestna Ti hlavu.
Viem, ze ten zaciatok je strasny, ja som tiez pocitala dni do momentu, ako som zacala citit prve pohyby, ale zial, inak to nejde. Ta nadobudnuta trpezlivost sa Ti zide, ked sa male narodi, ver mi 🙂

iwkaa_97
28. jan 2020

@erika434 ja som tehotna uz v 16tt a okrem toho že mi rastie bruško ani neviem že som tehotna 🙂 takže žiaden stres... v 5tt som ani len netušila že som tehotná kedže ja mam nepravidelnu menštruáciu a ani by ma nenapadlo že môzem byt tehotná... zistila som to az v 7tt jak som bola na preventívnej prehliadke

gab1sol
28. jan 2020

V prvom tehotenstve môj jediný príznak bolo to, že som zo dňa na deň prestala piť kávu, lebo mi nechutila... Asi až 5 dní na to som si uvedomila, že asi mi to aj mešká (cca 3 dni) a tak som mala pozitívny test. Niekedy až v treťom mesiaci nastúpila tehotenská nevoľnosť a únava. Dovtedy nič, akoby som ani tehotná nebola.

dzejna333
28. jan 2020

@erika434 ja som na tom tiez tak nejako, sice sa citim unavena, ale tiez ziadne nevolnosti a nic podobne. Tiez by som mala byt v 5tt a beriem progesteron (kvoli MA minuly rok) a na kontrolu idem az 21.02. a to cakam na vysledky z hematologie. Snazim sa byt stale pozitivne naladena a verim ze je vsetko v poriadku 🙂 aj ked je to niekedy tazke

las_ka
29. jan 2020

@erika434 ahooj, som tak isto na tom. Pred týždňom a pol ma strašne boleli kríze,pichalo vo vaječníkov, prsia a zrazu tri dni nič, len prsia cítim trosku ale len občas. Tiež sa už cítim ako netehotna. By som mala 5tt, s krvi to mam potvrdené zajtra idem na sono. Tak som zvedavá.

erika434
autor
29. jan 2020

@las_ka daj potom vedieť ako si dopadla 😉

las_ka
29. jan 2020

@erika434 zajtra dám vedieť 😉

erika434
autor
30. jan 2020

Dievčence, odkedy mam potvrdene tehotenstvo v krvi mam aj zvýšenú teplotu počas dňa, 36.9,37.1. Ú mňa je bežná 36,4 tak aj takéto zvýšenie riadne cítim. Mate to tak aj vy podobne? Resp, mali ste?

las_ka
30. jan 2020

@erika434 ahooj, všetko v poriadku 😊 pred týždňom som mala len zvedsenu sliznicu, dnes gestacny vacok 9,2mm. O dva týždeň idem zas. Príznaky ze pomiznu je tiež v poriadku ak plod sa vyvíja. Ešte sa môžu vrátiť 😊Držím palce nech je všetko ako ma byť 😍.

erika434
autor
30. jan 2020

@las_ka ja som dnes aj volala s mojou doktorkou, trochu do hneda som poobede začala spinit, tak radšej som jej cinkla ci mam prísť skôr na kontrolu, ale vravela ze je to ok, že ešte sa môže stále mimco uhniezdovat, a ze nech pekne beriem ďalej progesteron... Keb dačo mam prist za ňou cez víkend, bude slúžiť v nemocnici

dzejna333
30. jan 2020

@erika434 môže byť ta zvýšená teplota ja tiež to aj cítim aj mám vyššiu ako zvyčajne

erika434
autor
31. jan 2020

Ahoooj, tak radosť sa skončila, mam negatívne výsledky, asi sa mimco nechytilo, som hrozne smutná

liluska1234
10. nov 2020

Ahojťe som asi v 5tt menštracia som mala dostať dnes ale neprišla.Som chora boli hrdlo uš tyzden bojim sa ked som tehotna či neiškodi babetku pred tyzdon ma bolelo vaječníki..na dotyk ma bolí prsniki a picha ma v podbrušku co mislite mozem bit teh.

iwkaa_97
10. nov 2020

@liluska1234 test 🙂a uvidis

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre