5 týždeň tehotenstva a milovanie

lllucia
5. apr 2012

Ahojte..
v sobotu som testovala - tri vyšli pozitívne - potešili sme sa veľmi.. ale - v nedeľu sme mali pohlavný styk a trochu som po ňom krvácala - teda bolo to skôr ružové ako červené..
neviem, čo si mám o tom myslieť.. prosím, poraďte..
k lekárovi na potvrdenie tehotenstva idem 12.4.

apoloma
5. apr 2012

neriskuj moja aspon nie teras na zaciatku......

gubcikova
5. apr 2012

nikdy som po pozitívnom tehu teste nesexovala.čakala som na potvrdenie gynekologa,že je všetko ok

fantagiro31
5. apr 2012

aj som mala to isté a aj gynekolog povedal , že je to v poriadku.

lllucia
autor
5. apr 2012

ďakujem.. zľakla som sa..
budem si dávať pozor.. som zvedavá na názor lekára.. už sa celkom aj bojím..

ewisam
5. apr 2012

@lllucia neboj sa, pokial je vsetko v poriadku nic sa nestalo, ak by si ublizila, zistis to....co sa tyka sexu pocas tehotenstva je toho plny net, treba byt opatrny a to je asi vsetko....

zimmi
5. apr 2012

ahoj lllucia, tiež som na tom rovnako, testovala som pred tyzdnom, testiky vysli pozitivne a ja idem na potvrdenie 13.4. Takze asi si dame vediet 🙂 S tym sexom zatial cakam, ale skor preto lebo nebolo kedy 🙂 priatel je stale v praci ☹

poisonblu
5. apr 2012

no mne dr. uz pri prvom tehu povedal, ze sex co najmenej, lebo pri orgazme sa stahuju svaly maternice a to moze vypudit embryo....teraz pri druhom mame sex uplne zakazany, min. do konca 1.trimestra, ale aj tak nemam chut na sex, lebo mi je cely den zle....☹

lllucia
autor
6. apr 2012

@zimmi ahoj ahoj 🙂
dame si vediet isto.. len sa mi ten cas do navstevy dr. hrozne vlecie.. a zacinam sa aj bat..
ja nemam vobec ziadne priznaky zatial.. bolia ma prsia a podbrusko - tot vse..

felinka
6. apr 2012

Este je na dalsie priznaky skoro, neboj sa, to este len pride. A pokial to nebolo silnejsie krvacanie, tak sa neboj, vsetko je okej... Pri sexe moze prasknut nejaka mala cievka, z toho to spinenie, teraz mas velmi prekrvene sliznice. Neboj. 😉 A navyse je mozne aj spinenie, pokial si mala prave mat menzes. Aj ja som to mala, ale az ten dalsi mesiac, v 8 tt. Hlavne nestresuj a uzivaj si to. Drzim palce!

lllucia
autor
6. apr 2012

@poisonblu ďakujem za reakciu..

Prosím ťa, v ktorom týždni ti začalo bývať zle?

poisonblu
6. apr 2012

@lllucia zle mi zacalo byvat cca v 6tt...prsia ma boleli uz od zaciatku, ako mi zacal meskat menzes

irsina83
6. apr 2012

do 12tt by ste nemali. jedna znama tak potratila v 5tt po tom ako mali pohlavny styk...nechcem ta strasit ale tiez zacala spinit a dopadlo to zle ☹

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zimmi
6. apr 2012

Ahoj lllucia. Ja som zatial na tom tak isto. Ziadne priznaky, len prsia. Ani chute, ani nic. ani zle mi zatial nebyva. by som si mala zaklopat. Ja sa bojim ze na sone nebude este nic vidiet a zbytocne sa tesim. Aspon to budes vediet o den skor. Drzim ti palce.

petkave
6. apr 2012

@poisonblu ja som mala zo začiatku zakázaný sex pre hroziaci potrat - mala som v maternici hematóm. A od polovice tehotenstva pre hrozbu predčasného pôrodu, lebo mi tvrdlo bruško a orgazmy tomu teda nepomáhali. Takže za celé tehu bol sex asi tak 2-3x. Ale zvládli sme v pohode. 😅

poisonblu
6. apr 2012

@petkave ja mam teraz zakazany sex, lebo som pred pol rokom potratila...a neviem si predstavit, co by nastalo po sexe, kedze trosku vacsia namaha (napr. len vysavanie) mi sposobi spinenie....☹ mne osobne tak ten sex nechyba, ale chudak manzel...

alexandra
6. apr 2012

Pri zdravom tehotenstve nezny sex nemoze uskodit. To ruzovkaste spinenie je pravdepodobne z toho, ze mas prirodzene prekrvenejsie vnutorne casti, a preto moze trosku uniknut. Babatko by to pri zdravom tehotenstve nemalo obmadzit, ja som to mala obe tehotenstva celu dobu 😉

lllucia
autor
6. apr 2012

@stvura zatiaľ mi nič nie je.. žiadne príznaky..

uvedomujem si, že v prvých mesiacoch je tehu krehké - teda ako píšeš - ako u ktorej ženy.. moja mamina pri dvoch tehotenstvách na liekoch, v nemocnici, nič nemohla robiť.. a pri treťom mohla nosiť ťažké veci a náš brat sa držal ako kliešť.. 🙂

lllucia
autor
6. apr 2012

@poisonblu veru veru - pravdu máš - tie naše polovičky.. 🙂

petkave
6. apr 2012

@poisonblu jj, všimla som si ťa v niektorej téme, tak viem. No manžel bude musieť vydržať. Alebo vyskúšate iné praktiky. Dá sa to, aj ten môj vydržal. To ja som bola tá, ktorá ho vkuse provokovala a zvádzala. On bol našťastie rozumnejší a stále mi opakoval, že musíme myslieť na zdravie malého. Tak sme mysleli a všetko dobre dopadlo 😵

poisonblu
6. apr 2012

@petkave momentalne mi byva tak zle, ze na ine praktiky ani nepomyslim.....ale myslim, ze o tie 2-3 tyzdne to bude lepsie a potom sa uz na nieco zmozem :D

petkave
6. apr 2012

@poisonblu Určite, v 2. trimestri je to už oveľa lepšie. Tak veľa šťastia!

poleva
6. apr 2012

pripájam sa.so sexom by som počkala,a aj som čakala

zu2za3na
6. apr 2012

no baby, priznám sa, že ja neviem či som s tým počkala, alebo nie...asi hej lebo test som si robila v práci a keď mi vyyšiel pozitívne vôbec som nečakala a šla som rovno k lekárovi, ten mi potvrdil tehotenstvo ale povedal, že je to ešte len malý zárodok a zavolal ma o 10 dní na kontrolu, medzitým sme mali s manželom sex a nijako to neuškodilo bábu, ten ružový výtok neviem čo znamená ale keby sa jednalo nedajbože o potrat asi by si krvácala naďalej a podľa mňa silnejšie... a ešte som chcela dodať... myslím si, že ak sa vajíčko uchytilo slabo, tak je jedno, či by si mala sex alebo nemala, odplavilo by sa ti to oplodnené vajíčko menštruáciou....samovoľný potrat, niekedy to máme a vôbec o tom ani nevieme , hlavne keď berieme antikoncepciu, držím palce, aby to dopadlo ok

zimmi
12. apr 2012

Ahoj. No čo ako dnes na sone? 🙂 Ja idem zajtra tak som trosku v strese 😒 Uz bolo malinke aj vidiet?

ga79
12. apr 2012

@lllucia neboj to len krcok maternice mas citlivejsi...pokial nekrvacas silno

poleva
12. apr 2012

@lllucia no ako to dopadlo?

lllucia
autor
13. apr 2012

@zimmi
@poleva
ahojte 🙂 🙂 🙂 včera fajn - videla som už ja srdiečko 🙂
a predpísal utrogestan..

zimmi
13. apr 2012

Ahoj. To je fajn ze si ho uz videla. 😅 Teším sa s tebou. Ja som bola dnes, má ešte len 2mm, takže ani srdiečko ešte nebolo vidiet, tak mam prist na kontrolu v piatok. Tak dúfam, že už bude vidno. Mne podla poslednej m. vypočítal začiatok 7 tt, ale reálnejšie je 4 -5 tt podľa mňa.

poleva
13. apr 2012

@lllucia super správa,blahoželám

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre