3D ultrazvuk v 12. týždni

luuciinka11
3. apr 2019

Mamičky ktoré boli na 3 D v 12 týždni. Pýtala som sa lekára ci už vidiet pohlavie bábätká. Povedal mi ze podla kostice dieťaťa to vyzerá zatiaľ na chlapčeka. Co to znamená podľa kostice? A aj keby to vyzerálo na chlapčeka už asi z toho nebude dievčatko co? 😊Je tam ešte šanca ze to bude dievčatko? Ďakujem

lucka12399
3. apr 2019

@luuciinka11 kolkokrat lekar povedal ze to bude chlapec a nakoniec z toho vyslo dievca .. ked povedal asi tak sa to moze este zmenit .. aspon podla mna .. a aj keby .. mat chlapceka je tiez super .. bud rada ze je zdrave .

luuciinka11
autor
3. apr 2019

@lucka12399 no mame dvoch chlapcov a strasne túžime po dievčatku 😊samozrejme ze nech prvé zdravé? Vy ste ten prípad ze vám povedali ze vyzera to na chlapčeka a bolo to dievčatko?

klaudia_kaja
3. apr 2019

V 12tt sa to ešte nedá presne určiť .. počkaj si do 16tt + vtedy by sa to dalo zistiť 😊

monro
3. apr 2019

poriadny doktor nikdy nehovori, ze zatial to vyzera na to alebo ono....v takom nizkom tyzdni, to este nie je dobre vidno.

luuciinka11
autor
3. apr 2019

@monro ja si tiež myslím

kerstina
3. apr 2019

@monro mamicky sa casto pytaju same a chcu odpoved. Mne moj, a to je primar v nemocnici tiez povedal, a poriadnejsieho doktora uz tazko najdes 🙂

kerstina
3. apr 2019

@monro ak ma kvalitny ultrazvuk tak moze vidiet

tehotna85
3. apr 2019

Tak ja som sa dozvedela az v 27 tyzdni asi......predtym nebolo vidiet...resp. vzdy nieco zavadzalo.....

kerstina
3. apr 2019

Ak chces vediet 100%tne tak. Si daj zistit z krvi🙂

monro
3. apr 2019

@kerstina v poriadku...ale ja si myslim, ze ak si nie je isty, nemal by povedat, ze to zatial vyzera tak alebo onak.

lucka12399
3. apr 2019

@luuciinka11 nie ja kontretne nie ale mam kamaratku ktorej tak povedali 🙂 myslim si ze vo vasom pripade sa to este moze zmenit .. alebo mate stastie na chlapcekov no😀

nika3136
3. apr 2019

Mne ani v 16tt nechcel povedať, čo to bude. V 19tt nám 3D potvrdilo dievčatko. Vraj sa to tak skoro určuje veľmi zle, nakoľko si pipík môžu zameniť s pupočnou šnúrou.

luuciinka11
autor
3. apr 2019

@monro aj ja si myslím

luuciinka11
autor
3. apr 2019

@nika3136 tak si pockame na ďalší 3d ultrazvuk v 19tom týždni

zabka1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
habibim
3. apr 2019

@luuciinka11 mne Dr.v 12tt povedal,ze na 70% chlapec.. A v 20tt už potvrdil na 100%

luuciinka11
autor
7. apr 2019

@habibim mne tam žiadne % nepovedali len ze podla kostice asi chlapec.

nini1010
7. apr 2019

@luuciinka11 Odpoviem,lebo tu nevidim ziadnu relevantnu odpoved a neviem ci ju uz mas.No ano,moze to vidiet.Pokial ma dr naozaj dobre sono a babo je spravne z profilu otocene tak ano.V 12tt sa pohlavie iba vyvija,to je pravda,a obidve pohlavia v tomto stadiu vyvoja navonok vyzeraju rovnako penis aj klitoris.ale napriek tomu ze este nie je vyvinuta vagina alebo pipik,je tam pomerne zretelny signal co z toho rastie.Je tam jedna kosticka,ktora je v prilade dievcatka vodorovne a v pripade chlapceka je v uhle medzi 45-90stupnom.Mne takto na 3d v 12 tt spravne urcili pohlavie aj v pripade dcerky aj v pripade syna.uz aj ja ked vidim tu kosticku tak viem co je to za pohlavie,ked vies ako to vyzera.skusim ti najst na nete fotku.A ci sa moze seknut?no moze,jasne,kym sa nenarodi pomylit sa da vzdy.Ja len vysvetlujem na zaklade coho sa to v 12 tt urcuje,ale zaroven ti vzdy povie v takto skorom stadiu nieco ako "zatial to vyzera na.." alebo "pravdepodobne to bude...".Ani taky profik s takymi masinami ako Grochal ti to nepovie v 12 tt s istotou.

nini1010
7. apr 2019

Takto nejako

luuciinka11
autor
7. apr 2019

@nini1010 a keď ja mam foto z ultrazvuku viem to aj ja nejako zistiť?

luuciinka11
autor
7. apr 2019

@luuciinka11
@nini1010 fúúha no nemám dobrú foto aby to bolo takto vidieť

nini1010
7. apr 2019

Tak pozri na fotku co som pridala.Ak mas fotky svojho baba z profilu a nezakryva si pohlavie tak ano,ale iba cisto teoreticky.Sanca ze mas zrovna detail fotky s tou kostickou je fakt mala.Dr sa namaka kym sa mu to hmyriace sa baby tak otoci.Ani ja taku fotku nemam,ale ked ma sonoval a nasli sme ju,tak po tom ako skm vedela ze vyzerala ta dcerina,tak som hned povedala "chlapec ze?" A on ze zatial to tak vyzera a teraz je to uz iste.Ak ti povedal ze to vyzera na chlapceka,tak to proste fakt vyzera na chlapceka.

nini1010
7. apr 2019

@luuciinka11 Hej,to je hrozne romazane.Nuz,musis mu verit,nic ine ti neostava 😊 ale comu mozes verit este viac je tvoja intuicia o tom co cakas.Ja som nepotrebovala v 3 mesiaci uz ziadnu kosticku aby som vedela co to.Proste som ti vzdy citila spravne.Verim ze kazda zena citi co ma v brusku 😊

domikl
24. apr 2020

@luuciinka11 u nás to iste 🙂 dvaja chalani doma. A lekár u včera v 13tt povedal že chlapec 😅 tiež som veľmi túžila po dievčatku. Ale som po MÁ. Takze vážim si hlavne ak sa narodí zdravé. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre