2 ultrazvuky za týždeň

babyttcirl
16. jún 2020

Ahojte dievcata,

Chcela som sa len informovat. Moja lekarka mi robila vaginalny ultrazvuk 2 x za posledny tyzden. Som 6tt tehu a zacala som spinit. Myslite ze je to v poriadku robit 2 uktrazvuky za tyzden? Keby som nespinila poviem ze nie. Ale takto veru neviem. Vsetko vyzera oki, ale nemoze to uskodit baby? To mi lekarka nepovedala. Len z centra mi povedali ze co furt chodim k lekarke. Mala som v minulosto straty, tak to preto. Dakujem za info. L

vsetkounas
16. jún 2020

Ja ako som bola tehotna iba raz my robil zospodu na zaciatku potom už iba normalne zvrchu . Skus popytat nabuce normalne cez brucho si iba na zaciatku a ako inak skontrolovat babo ked nie ultrazvukom .
A ultrazvuk urcite neskodi .

mima1
16. jún 2020

Ultrazvuk neskodi. To ze spinis je normal. Pokial to neni krv.

simca06022011
16. jún 2020

Nie neuskodi, ako inak by ta mala skontrolovat? V tak skorom stadiu, neviem, ci by nieco uvidela zvrchu...

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@vsetkounas no to dufam! Lebo ma vystrasil. Ze co furt chodim tam! Ze aspon este tyzden som mala pockat. A ja ze co pockat ked mam problemy? Vsade tu citam ze pre istotu ist k lekarovi a ona navrhla mi ten ultrazvuk. Takze podla nej som sla. A vsetko vyzera byt oki zatial, AJ napriklad spineniu

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@mima1 aha, takze je to v poriadku podla vas hej? Lebo ten lekar z centra ze - snad to dobre dopadne...

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@simca06022011 no neuvidela. AJ ty si mala niekedy castejsie ultrazvuky?

mima1
16. jún 2020

@babyttcirl tak niesom lekar ale vzdy mi dr hovorila ze spinenie je ok pokial to neni jasna krv a je to len trosku. Sleduj a ked tak mas pohotovost

nelca0510
16. jún 2020

Ja som tak mala a nic sa nestalo

simca06022011
16. jún 2020

@babyttcirl tak ja som bola na kontrole na zaciatku tehu a potom az v cca 10tt alebo kedy.. ale v nemocnici uz v 30tt a viac aj 5 som ich mala za tyzden... ale uz samozrejme cez brucho. Nevidim dovod, preco by ti mal vaginalny ultrazvuk pohorsit, ak sa robi 2x... ale hlavne si nerob stresy teraz, nic zle sa nestane. Radsej urobit sono a vediet ci je vsetko ok, ako trapit sa tym...

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@mima1 vsak jasne, su to nervicky

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@simca06022011 dakujem!!! 🙏

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@nelca0510 super, to je velmi dobre. Dakujem ti za odpoved. Cize vsetko bolo oki.. to som rada.. normalne ma zneistel..

nelca0510
16. jún 2020

@babyttcirl V jeden den v nemocnici, o 2 dni u mojho gynekologa. Dcera je uz na svete 🙂 Ak sa ma stat nieco zle (nechcem nic privolavat) stane sa tak ci tak. Hlavu hore 🙂

nikpa
16. jún 2020

@babyttcirl ja som sice chodila len 1krat za týždeň ale to skoro az do 4.mesiac, tiež ma pozeral zo spodu. Cakala som dvojičky, takže lekár neviem síce prečo ale predpokladal rizikovy priebeh a chcel to mat pod kontrolou. Neskôr som presla do rizikovej ambulancie do nemocnice a tam ma tiež ešte dosť dlho pozerali zo spodu ale nie uz tak často. Lekára vie co robí, určite by vedome takouto vecou neohrozila bábätko ale ked sa bojíš, pre svoj kľud sa jej na to spýtaj...

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@nikpa jasne. No teraz povedala ze az o 2-2.5 tyzdna. Takze v poriadku, podla mna to bude oki..

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@nelca0510 oki, dakujem

aviska
16. jún 2020

@babyttcirl ultrazvuk je neškodný a ked robi zospodu tak len po krčok do maternice neprenikne

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@aviska to je mi jasne, len mi neboli jasne tie komenty od lekara.. 🙂 ze ked nemam priznaky tak az o 14 dni of pozitivneho testu ba ultrazvuk. A mne hned sup po tyzdni zacalo ti spinenie atd.. sa im to mudruje zo zahranicia 🙂

aviska
16. jún 2020

@babyttcirl vies kazdy lekár ma svoje postupy a praktiky

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@aviska ja viem. No teraz uz nepojdem tak skoro na ultrazvuk. 🙂

bubinko1506
16. jún 2020

@babyttcirl ahoj, si po ivf alebo iui? Ja som po ivf bola na utz tyzden od pozitivneho testu, kedze som spinila. Nasli mi hematom, na utz som chodila potom pocas celeho prveho trimestra kazde dva tyzdne, az kym sa nevstrebal.

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@bubinko1506 ahoj. Ano, som 🙂. Po IVF. A beriem AJ fraxiparine a tiez spinim trosku od nedele.

beatka25
16. jún 2020

@babyttcirl ahoj, ja som tiez 6tt, tiez spinenie od soboty, tak som bola v pondelok u lekarky, videla len gestacny vacok, dala mi duphaston na to spinenie a na kontrolu idem opat v pondelok, ze radsej sledovat, ci sa vsetko vyvija tak, ako ma...

babyttcirl
autor
16. jún 2020

@beatka25 no ja som 5tt 4 dni dnes a spinim hnede od nedele. Samozrejme myself pracuje. Vcera som bola ma hcg a na sone- a vsetko vyzera oki, bol tam gestacny vacok, zltok a plodik maly. Zvysili mi dakujem utrogestanu a davam si ascorutin od dnes. Inak neviem. Cely den oki ale teraz poobede zase som spinila hnede po wecku. A to som sa zobudila po spanku.. ty mas ist v pondelok na kontrolu a dovtedy co?

beatka25
16. jún 2020

@babyttcirl Nevie ani ona, ze z coho je to spinenie a ze pokial by som zacala krvacat alebo mala silne krce, mam ist rovno do nemocnice. Inak len brat tie lieky a kludovy rezim, aj ked bude spinenie. Ono ani ja nemam stale, len niekedy po utreti na papieri, potom aj hodiny nic...Mne vcera vychadzalo 5+3 podla apky, ale podla doktorky 5+0 kvoli dlhsim cyklom co mam, ze v pondelok uz musim mat zltkovy vak, lebo by to inak nebolo dobre... tak trpnem do pondelka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre