15-ročná sestra je tehotná.

lia_nka
3. apr 2020

Ahojte musím sa s vami podeliť o túto situáciu ktorú nevieme zvládnuť mám mladšiu sestru ma 15 rokov a je tehotná s chlapcom ktorý má už 18... Keď som sa jej ja alebo mama pýtali či spolu spali a že keď hej tak je to normálna vec len nech to kľudne povie aby sme jej mohli nasadiť antikoncepciu ale chápem asi ktorá mladá pubertáčka sa zverí o 10 rokov staršej sestre a mame ale teraz je už neskoro a mama ju núti ísť na potrat čo na nejako neschvaľujem kvôli tomu že sa bojím aby mohla mať v budúcnosti ešte deti a som zásadne proti tomu poraďte čo si vy myslíte o tomto

miiriaam
3. apr 2020

@lia_nka potom moze dat dieta este na adopciu...?

lia_nka
autor
3. apr 2020

@miiriaam aj o tom sme zvažovali ale mama robí protesty ja by som bola za

amelia000
3. apr 2020

@lia_nka a tebe sa nakoniec zadarilo? To by ste obe so sestrou boli tehu 😁 a sestra co nato?

marca12
3. apr 2020

@lia_nka nie som za potraty,ale v 15 nie je co riesit. S tym chalanom urcite neostane. O dieta sa bude starat tvoja mama. Sestra bude chciet zit dalej doterajsi zivot. V 20tke zisti,ze vela zameskala,odkruti si druhu pubertu,bohvie co vam este domov donesie. Dieta je zazrak,ale deti by nemali mat deti. Ak s tym sestra suhlasi,myslim,ze potrat je riesenie.

guga79
3. apr 2020

ja len otázočka, chalanisko nevedel, že má len 15?

lia_nka
autor
3. apr 2020

@amelia000 to prvé nevyšlo ale momentálne som už mesiac tehotná tak snáď už všetko dopadne jak ma 😊 ona nič si z toho nejako nerobí povedala že urobí čo sa jej povie proste ešte je moc mladá ale zároveň sprostá keď vedela sexovat tak nech znáša následky a hlavne ak si nedali ani ochranu ani nič až tak sprostý nejsú že nevedia že pri sexe môže dôjsť k otehotneniu

lia_nka
autor
3. apr 2020

@guga79 no to už ja neviem videla som ho raz v živote ale netuším či vedel že má 15

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
3. apr 2020

@lia_nka ak sa nechstas sestru financne podporovat a o to dieta po narodeni aktivne starat (pretoze tvoja sestra pojde nanajvys do skoly a nie do prace), tak nemas co do toho hovorit. Je to na rozhodnuti mamy, pretoze aj financne, aj vychovne, aj organizacne to bude tahat tak akurat ona. A samozrejme z urcitej casti aj jej priatela, ako sa k tomuto postavi (cize ci si bude sestru chciet vziat, ci ma peniaze ju a dieta financne zaobstarat atd.) a ci panko nezdrhne ako gafor...

lia_nka
autor
3. apr 2020

@taskataska presne to som robila sadla som si s ňou a rozprávala sa že sú aj iné možnosti ako potrat že je to na nej že ma vlastnú hlavu ale ona na to nič nepovie len to ze jej je to jedno že urobí všetko jedine čo z nej vytiahnem

lia_nka
autor
3. apr 2020

@vevesh ja by som ju finančne podporovala robím to aj teraz nakoľko nemáme otca som musela aj popri škole ťahať a dávať mame peniaze a robím to do teraz pretože by to sama neutiahla je to moja sestra a ako kolvek sa rozhodne ja jej pomôžem vždy kľudne môže aj u nás bývať

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
3. apr 2020

@lia_nka a co tvoj partner na taketo rozhodnutie? Je tiez takyto velkorysy a ochotny odtrpiet si cudzych ludi u seba doma a financnr ich dalsich par rokov sponzorocat? A si aj pripravena na moznost, ze ti to dieta ostane na krku?( lebo segra nebude mat naladu- to je situacia z realneho okolia...). Predstavujes si to trochu naivne z mojho uhla pohladu...

syslik81
3. apr 2020

@lia_nka ty za nu a mamu nerozhoduj.. jej mama je za nu zodpovedna tak ju enchaj nech sa s nou ona dohodne ...

pribinak
3. apr 2020

Potrat môže narobiť v takom mladučkom organizme kopec šarapaty.
Ideálne riešenie je anonymný pôrod - sestra porodí, nikde nebude uvedená ako matka. Ani v karte dieťaťa ani nikde. Ani v jej dokumentácii to nebude uvedené. Dieťa pôjde na adopciu.

ledgerka
3. apr 2020

tiez si myslim ze sa nemas do toho co miesat. Mas svoj zivot a starat sa denodenne ani financne ani fyzicky nebudes. Sama pises ze uz teraz musis rodinu podporovat. Z toho co pises tiez nevyzera ze by sestra bola nejak na dieta vyspela. V tychto pripadoch je naozaj upt to najlepsie pre celu rodinu a aj pre sestru. Neznasam vsetky keci o adopcii ked sa dieta narodi, ako keby ani jedna co to pise nevynosila dieta. Ved ake je to jednoduche.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminuska
3. apr 2020

@lia_nka ja ťa aj chápem , ale ak si nie ochotná to dieťa si zobrať k sebe do pestúnskej starostlivosti , tak potom naozaj to rozhodnutie je na sestre a mame. Tak povedz sestre nech porodíš a ty požiadaš o náhradnú starostlivosť , samozrejme so súhlasom partnera.Nebola by si ani prvá ani posledná čo takto vychováva v rodine dieťa. U nás moja sesternica vychováva dieťa svojho exmanžela , ktoré má s milenkou , ktorá zdúchla po šestonedelí .

sara_1
3. apr 2020

Dieťa je dar ale trošku sa zamysli že tvoja sestra ma len 15 je moc mladučká aby zvládla dieťa a čo škola ty sa jej budeš starať o babo keď ona pôjde do školy? Je to veľmi zložité čítala som že si aj ty tehotná a ako chceš zvládnuť 3 deti.. Dieťa není bábika je okolo toho veľa veľa vecí ktoré sú veľmi ťažké ja keď sa nad tým len zamýšľam je to fakt ťažká situácia najlepšie by bol ten potrat bude mať určite ešte veľa krásnych deti ale teraz nie pre dobro tvoje jej aj tvojej maminky😊

maminuska
3. apr 2020

@taskataska potrat narobí väčšiu šarapatu ako to druhé . No ale to je tak keď 15 ročné dievčatá sexujú miesto toho aby sa pripravovali do školy , športovali a čítali knihy .

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminuska
3. apr 2020

@taskataska zdroje , veď si najdi . No napríklad pri spontánnom potrate sa sliznica odlučuje sama , pri kyretáži ti ju vyškriabavajú , alebo pri mikropotrate sa to odsáva pod silným tlakom . Nevidieť ten rozdiel ?
Telo si s tým poradí samo a šetrne.

daniela1911
3. apr 2020

@lia_nka neviem čo je “lepšie” riešenie, ale poradím ti, sa v tom moc neangažovať, aj keď do toho hovoríš aj z dôvodu financovania.
Ak jej je to naozaj jedno, oklepe sa z pôrodu a adopcie alebo aj z potratu. Ale ak jej to nie je úplne tak jedno ako prezentuje, tak ti raz môže hoc čo vyčítať.

24natalia11
3. apr 2020

@lia_nka ja som mala spolužiačku ktorá porodila v 15ke.. Za pomoci rodičov všetko zvladla, dokonca zmaturovala a to dieta? Vysmiate krásne dievčatko ktoré chodí uz do 1. triedy a robí všetkým radosť...s jej otcom uz nie su daaavno vo vztahu, ale cez to všetko ze ma dieťa si nasla iného chapaveho a hlavne jej dietatu lubiaceho partnera... Takže este nic nie je stratené

pribinak
3. apr 2020

@taskataska neser si do huby ty

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
3. apr 2020

@maminuska nie vzdy - cim mladsi vek zeny od 20r. nadol, tym vacsie komplikacie v tehotenstve a pri porode. Tak mlade telo nie je na tehotenstvo a porod tiez pripravene. Zvladnut sa to samozrejme da, ale v tomto veku naozaj by som preferovala upt (ak s tym je slecna plne stotoznena) ako anonymny porod, teda ak slecna silou mocou netuzi prevziat za svoje ciny zodpovednost a postarat sa o seba aj male....

vevesh
3. apr 2020

@maminuska inac pri potrate- nie telo si s tym nemusi poradit same, a ak si aj poradi, setrne to teda nebude. Len ti odpadne riziko z narkozy. Ale prida sa psychicky sok. To je vazne super vyber...

maminuska
3. apr 2020

@taskataska ale veľmi dobre viem o čom točím .
Spontánny potrat je spontánny potrat a spúšťa sa zväčša sám , u niektorých nie a tam je naozaj potrebný ten kyret, alebo sa jednoducho nedočistia . Ja mám za sebou jeden spontánny , vyčistila som sa sama a bez problémov ,sestra má za sebou tri spontánne , vyčistila sa sama .

maminuska
3. apr 2020

@vevesh telo si s tým často poradí samé ,len ho je potrebné často nechat nech s urobí svoju prácu , nie vždy ale často . Len na to treba trpezlivého gynekológa .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre