10 mesiacov po sekcii a znova som otehotnela

gabriel888
21. jan 2020

Ahojte.
Nájde sa tu nejaká mamička ktorá mala prvý pôrod akútnou sekciou a druhý prirodzene? Moje dieťa bude mať za dva týždne 10 mesiacov (čiže dosť krátka doba) a ja sa obávam aby aj druhý pôrod neskončil rovnako. Asi chápete moje obavy :/
Potrebujem sa len uistiť z reálnych skúseností, či to naozaj ide 🙂
Že vraj je potrebné si vybrať pôrodnicu, ktorá je ochotná takéto "riziko" podstúpiť.
Viete mi odporučiť nejakú nemocnicu na strednom Slovensku? Ja viem len o Žiari nad Hronom a Bojniciach 🙂 že vraj v Bojniciach je to katastrofa a v Žiari že toho majú strašne veľa :O
Ešte rozmýšlam, že si zaplatím doktora, nech je pri mne a nech so mnou všetko konzultuje.
Ďakujem Vám :*

lenull103
21. jan 2020

@gabriel888 osobne skúsenosti nemám,mám jedno dieťa tiež po akútnej sekcií a keďže plánujeme druhé,trochu som sa informovala o tejto téme..väčšinou sú ochotní ísť do prirodzeného pôrodu po nejakej dobe,keď je maternica dobre “zrastená”..a musí byt lekár ochotní..keďže máte dosť krátku dobu po 1.cisarskom,nemyslím si,že doktori budú ochotní ísť do prirodzeného pôrodu..po cisárskom sa odporúča ďalšie tehotenstvo aspoň po roku,najlepsie po dvoch..každopádne Vám držím palce,nech všetko dobre dopadne a ste zdravá aj vy,aj babo ☺️

lenka2710
21. jan 2020

@gabriel888 no kedysi bolo ze minimálne dva roky
Napríklad moja mama, mňa mala sekciou a brat sa narodil po roku a 11 mesiacoch po mne a Dr nechcel prirodzený pôrod, že ešte neuplynuly dva roky, pritom bol len mesiac rozdiel
Podľa mňa 10 mesiacov, je dosť krátka doba, neviem

adusa1987
21. jan 2020

Ja som prvy mala akutna sekcia otehotnela som po pol roku a znova sekcia ...tam neexistuje aby si sla prirodzene...ja som dostala este aj zdrbanie ze tak skoro po jednej sekcii dalsie dieta...nastastie aj druha sekcia dopadla dobre ale uz koncim s detmi

mariet24
21. jan 2020

Znama rodila sekciou prve dietatko a dalsie tri prirodzene, rozdiel medzi prvym a druhym porodom mala 18 mesiacov, ale bolo to v zahranici a bezproblemov. Co som pocula ja tak Trencin odporucaju v takomto pripade....

kaitlin3
21. jan 2020

kamoska mala rozdiel medzi prvym cisarskym a druhym terminom porodu rok aj 10 mesiacov a nedovolili jej v trencine ist prirodzene, ale nemala dostatocne hrubu tu jazvu ci co

ivangeline
21. jan 2020

Viete čo, tiež som čítala takéto veci a preto som sa obávala. Ja som po 3m od pôrodu otehotnela. Malý mal teraz rok a ja mám termín o 2t...Všetko je v poriadku. Nemám preklampsiu ako pri prvom a cisársky nie je naplánovaný. Prídu kontrakcie a keď nebude žiadna komplikácia, tak porodim prirodzene. 🤔 Avšak počítam s tým, že môže to byť sekcia znova. Dieťa má dobrú polohu, poslickovia prichádzajú, tlak mám nízky, neopucham, ozvy sú stále dobre, avšak mám veľké tie vnútorné žily (kŕčové), no nie je to na plánovanú sekciu (na nástrih), bola som obliadnuta zástupcom primára, dohodli sme sa, že budeme čakať na kontrakcie a otváranie sa. Nová nemocnica, KE. 🙃 (Jedine čo sa ešte môže stať je, že maternica, kde je jazva sa začne stensovat a potom to bude musieť byť cisársky, preto podstupuje časté USG kontroly.)

mnauu1
21. jan 2020

Ja som rodila na Kramaroch a baba co bola so mnou na vzdycharni tak prve rodila planovanou sekciou(zle otocene) a druhe prirodzene. Najprv jej odtiekla plodovka a porodila az po 24hodinach. Bolesti mala cely cas. Ona uz potom aj prosila aby jej spravili sekciu ale bola noc a nebola vo vaznom stave aby jej spravili akutnu sekciu.

patkanikomino
21. jan 2020

@gabriel888 medzi mojimi detmi je rozdiel 20 mesiacov, otehotnela som do roka od prvej sekcie a neminula ma ani druha, najprv chceli ísť na to normálne ale hrozila ruptura maternice, už som sa bala aj ja, lebo pri každej kontrakcii som cítila ako by mi išla prasknúť jazva. Nakoniec ma vzali aj druhýkrát cisárskym.... ale zase.... po tej prvej sekcii mi zabudli dať drenáž do rany takze cela sa mi zápalila, mesiac som poriadne chodiť nemohla, potom ta jazva vyzerala stále hrozne, bola taká zhrubnuta, cela fialová a stále ma bolela, nie veľmi, ale cítila som ju.... takze druhé tehotenstvo celkovo bola ,,katastrofa,, jazva ma neskutočne bolela od cca piateho mesiaca a tie posledné dva mesiace som ráno revala keď som sa mala postaviť ráno z postele, zakaždým som myslela že sa mi roztrhne... vravela som to aj dr. na poradni, ta mi na to len že keď sa mi niečo nebude zdať tak mám bežať do nemocnice. Už som to do pôrodu nejako vydržala, nakoniec teda ďalšia sekcia, druha už chvalabohu v pohode, vobec som po nej nemala bolesti, jazva bola do polroka pekná a teraz ju už skoro vobec nevidno. A dr. Čo mi robil druhu sc. mi potom povedal že som mala toľko zrastov na maternici že hrôza, že ich odstraňoval. Takze toľko moja skúsenosť.... ale zase moja mama mna porodila cisárskym a o 2,5roka môjho brata normálne a bolo všetko v pohode. 🙂

brita7777
21. jan 2020

ja som mala akutnu sekciu pri prvom druhe sa narodilo do 21mesiacov od porodu prirodzene...tak som si to dako v hlave nastavila, ze druhe bude normalne a bolo..vela som študovala na youtube porod bez bolesti aj zeny co rodili same doma to ma motivovalo. ...doktor respm midwife kedze zijem v zahranici mi ani raz nenavrhla cisarsky, ziadne spochybnenie predom...nechali ma rodit ako som chcela, s min pomocou az ku konci mi pomahali...bez epi porod trval 5hodin posledne tlacenie 30minut..vykon riadny hlavne sa nenechaj ovplyvnit nazorom druhych ak budes mat tehotenstvo bez zdrav problemov samozrejme...je to o tebe a tvojej hlave...

brita7777
21. jan 2020

este mi pomohla aj Lucie Sucha Groverova ma 5deti 4rodila doma vydala knizky o tom radi zenam napr. pocas kontrakcii tie bolesti vyspievat von dakym jednoduchym popevkom...s anibalom som napr. necvicila ale cvicila som jogu pre tehotne z youtube dokial som vladala raz za cas
podla mna na Slovensku sa to bere akosi automaticky prve sekcia a druhe tiez..ale vsetko je realne ked si ok zdravotne

zuzka1117
21. jan 2020

Ja som mala prvé sekciu, otehotnela som ked mal malý 16 mesiacov a rodila som prirodzene.medzi deťmi mám 2 roky, nikto mi sekciu ani neponúkal.

barboritta
21. jan 2020

Ja som otehotnela tiez 10m po sekcii,rodila prirodzene.Nik ani sekciu nezvazoval

zafir
21. jan 2020

Ahoj mamička. Moja skúsenosť: prvé bábo plánovaná sekcia, kôli otočeniu bábätka koncom panvovým v 39 tt, druhá akútna sekcia v 36 +4 tt. Dôvod ruptúra maternice. Rozdiel medzi deťmi 15 mesiacov. Oba pôrody ,,Antolská,,.

lojzik75
21. jan 2020

Ja som otehotnela 7m po cisarskom.. Druhy porod bol prirodzený a celkom rychlo dobre a bez problemov prebiehal 🙂 a to to na mna prislo 6 dni po termine a v pohode ma nechali cakat doma, prisla som do nemocnice az ked to na mna same prislo. Rodila som v ZA.

gabriel888
autor
22. jan 2020

Ďakujem Vám 🙂 určite sa budem rozprávať s doktorom ale rada by som šla prirodzene 🙂
Po cisárskom som bola po týždni a pol úplne vpohode ...chodila a otáčala sa v domácnosti 🙂 Rodila som na Antolskej a tam ma naučili tak dýchať, aby ma to veľmi nebolelo. Dokonca každý deň ku mne prišla sestrička a cvičili sme. Na antolskej robia najlepšie cisáráky. Jazvu mi skoro vôbec nevidno. Preto mám zo seba pocit, že by som prirodzený pôrod dala :D :D :D No musím sa tak nastaviť.... a dúfam že jazva na maternici je rovnako skvelo zahojená 🙂

Ešte raz Ďakujem. Ste super 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre