1 vyšetrenie až v 10. týždni

niky_d
4. máj 2023

Ahojte, prosím, je normálne, že v 6tt mi gyn nespravil ziadne vysetrenia, len potvrdenie prehmatom a skontrolovanie mocu. Na krv a prve sono objednal az na 10tt? Chcela som nech mi to da aspon o tyzden skorej, predsa len, clovek sa aj boji aby bolo vsetko v poriadku, aby to nahodou nebolo mimomaternicove, hlavne ked som si presla nedavno zamlcanym tehotenstvom ktore skoncilo v 4tt. Vraj skor sa na sono ale neda ist ze nebudu nic vidiet este. Tak som z toho trosku znechutena a vyplasena, bezne citam ze sa chodi na sono uz v 8tt.

beata_k
4. máj 2023

@niky_d Ano, je to normalne. Bezne sa chodi na prvu prehliadku v 10tt.

blondiee83
4. máj 2023

Samozrejme, ze je to uplne normalne. Mne sa zda zbytocne, ked sa baby ponahlaju na sono v 6-8 tt a potom tu stresuju, ktorej kedy bolo vidno nieco na sone, lebo im este nebolo.

floki1994
4. máj 2023

@niky_d úplne v pohode...v tom týždni uz bude jasné ci je vseko ok alebo nie...ak by si mala komplikacie urcite mozes ist skor a neposle ta prec ;)

maryetta
4. máj 2023

Ja som isla na prvu poradnu ako som nasla pozitivny test a az cca 2-3tyzdne nato.
Pri kazdom mi robil utz. A pri kazdom uz bola akcia srdiecka. Potom robil utz az v 12.tt.

niky_d
autor
4. máj 2023

Ďakujem za ukludnenie, tak uz len dufat, ze je mimi tam, kde ma byt 🙂

cookie29
4. máj 2023

No podla mna ta bral dost zavcasu. Su krajiny, kde nejdes skor ako 11tt. Ja viem, ze vela bab pise ze boli hned po a verim, ze chces vidiet drobceka, ale to skor pokial boli problemy, mna brali v 6tt po 3 MA... respektive mamicky po IVF chodia tiez castejsie. Ale pokial nie je problem a dovod, tak az na konci 1.T

tersanas
4. máj 2023

@niky_d tiež som čerstvo tehotná, volala som a sestrička mi dala termín v 9tt, ale nakoniec som išla osobne a dohodli sme sa na 7tt, prvé som mala rizikové, tak dr sama zhodnotila, že skôr o tie dva týždne ako mi dala sestrička, tak som rada.. držím palce 🙂

evuska135
4. máj 2023

Ja som pri prvom dietati isla az v 10tt na kontrolu prvykrat. Vtedy sa aj odporuca

fok
6. máj 2023

@niky_d áno je ro normálne. Dokonca sono sa zvykne robievat iba 3x počas tehu. Je na dobrej volí lekára ak robí každú poradňu sono

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre