1. trimester s dvojičkami

nikuskanikka
7. feb 2021

Zdravý prosím vás poraďte mi som. V 11tt s dvojickami som. Prvorodicka býva mi veľmi zle nevraciam stále iba 1-2x do týždňa aj to len ma. Nadrapuje ale nič nevide posledné 2 dní keď sa najem. Tak za 5 min prídu neskutocne krce až ma naťahuje svokor mi včera meral cukor mala som 7.7 a to som 2 hodiny nič nejedla nič mi nechuti jest som. Uz psychicky na dne nevládzem nič spraviť keď stojím. Dlksie je mi na odpadnutie 15 stejho co je o týždeň mam. Ist k dr si pre knižku a už nevládzem. Prosím poraďte

mima194
7. feb 2021

@nikuskanikka vela oddychuj,lež, citaj si, nalaď sa do pohody...

janulka2805
7. feb 2021

@nikuskanikka Ahoj, ja čakám tiež dvojičky a tiež som sa cítila veľmi zle v 1.trimestri, neskutočné kŕče, ledva som chodila.... Ono mi to postupne po tom 12 tt ustupilo... 😊

nikuskanikka
autor
7. feb 2021

@janulka2805 a ako ti bolo zle celi deň či? Mne je celi deň ale aspoň v noci viem. Spať je to strane už niekedy mám. Pocit ze ďalej nevládzem len sedím ležím a cítim. Sa veľmi slabá a hlavne s tým jedlom je to hrozne nič mi nechuti

janulka2805
7. feb 2021

@nikuskanikka Áno, celé dni mi bolo zle.... Tiež som nevracala dáko extra, ale kŕče a bolesť žalúdka vždy..... Musíš len vydržať 😉 Momentálne som v 31 tt a nechcem ťa strašiť, ale čoby som teraz dala "iba" za žalúdočné kŕče....

nikpa
7. feb 2021

@nikuskanikka ja som 1.trimester jedla len maslovy chlieb a jablka, ine do mna neislo. Musis len vydrzta, zvycajne to po 12tt prestane. Neberies volake tehu vitamíny? Aj tie to zvyknú zhoršovať, ja ked som vysadila taketo vitamíny, mala som od Jamiesonu, podstatne sa to zlepšilo, nesedeli mi.

nikuskanikka
autor
7. feb 2021

@nikpa ja som brala femibion 1 ale vysadila som ho a už sú to 3 týždne a nieje lepšie

nikuskanikka
autor
7. feb 2021

@janulka2805 a co ma také čaká nech sa viem prípravit?

luckalukas_1
7. feb 2021

kup si v lekarni cajik na tehotensku nevolnost

martyzpp
7. feb 2021

@nikuskanikka je to normálne a zvykne to prejsť okolo 12.-13.tt. Ja som v 10.tt a tiež mi je veľmi zle a stratila som všetku energiu ale oddychovať sa nedá, mám doma 20mes. špunta 🤷‍♀️. Je to trochu peklo ale nič sa nedá robiť, pomôže len čas.

nikpa
7. feb 2021

@nikuskanikka tak to z toho nie je, musíš len vydržať ked nic nepomaha

zojanka
7. feb 2021

@nikuskanikka ja som sice tehu len s jednym ale uplne si mi pripomenula 1.trimester. Nonstop zle, ked som bola hladná tak kŕče, keď som sa najedla tak zle na vracanie (ale vracala som málo), ani tak ani tak, na nič som nemala chuť. Unavená ako kôň, len by som spala, ležala, nevladala som vyjsť 1 poschodie po schodoch, musela som ísť na PN. Postupne to prešlo asi medzi 14 - 17tt. Drž sa

janulka2805
7. feb 2021

@nikuskanikka Teba to nemusí čakať, každé tehu je iné 😊 Ale tahave bolesti podbruška, brucha, kríže, nohy,takmer žiadny spánok.... U mňa to je tak.... Ty môžeš mať bezproblémové tehotenstvo 😉

ancike01
24. feb 2021

Ahojte baby chcem sa spytat ci ste mali nejake spinenie alebo krvacanie na zaciatku tehotenstva s dvojickamy? Ja tiez cakam dvojicky som v 6tt. Dakujem pekny den

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre