Teplý či studený, ráno či večer...tento chutný bylinkovo- korenistý čaj očarí takmer každého lahodnou jemne sladkastou chuťou, vôňou a unikátnym zložením. Rada ho ponúkam návšteve, stále mám s ním úspech. Z nejakého zázračného dôvodu neskysne ani v najväčších horúčavách zabudnutý v aute. Pri nariedení je vhodný aj pre menšie detičky. Nájdete ho v mojom E-Shope. Mám kamošku, ktorá pracuje v čajovni. Vravieva, že často k nej prichádzajú klientky so zoznamom, aby im namiešala tento svelý čajík 🙂
Zloženie
1.ŠKORICA: má tonizačné účinky ,zahrieva organizmus, zlepšuje cirkuláciu krvi a trávenie. Má tiež protivírusové účinky, znižuje hladinu cukru v krvi a pomáha detoxikovať organizmus. Tradičná čínska medicína používa škoricu na odstraňovanie bolestí z chladu, zlepšenie cirkulácie krvi a vitálnej energie, zlepšenie zraku pri reumatizme a bolestiach kĺbov, proti únave. Dopĺňa energiu obličiek, zahrieva slezinu a žalúdok a spriechodňuje a prečisťuje cievy.
2.POMARANČOVÁ KÔRA: má tonizačné účinky, dodáva potravinám chuť a arómu.
3.KLINČEKY: majú aromatické a antiseptické (protimikrobiálne, protihnilobné) účinky a pomáhajú pri mnohých tráviacich problémoch.
4.NOVÉ KORENIE: .zlepšenie trávenia, proti hnačkám a plynatosti a zvýraznenie arómy.
5.ĎUMBIER ( ZÁZVOR): zahrieva organizmus a zlepšuje krvný obeh(napr.studené končatiny),pôsobí preventívne proti prechladnutiu, znižuje toxické a dráždivé účinky rôznych látok na žalúdok, podporuje potenie, uľahčuje vykašliavanie, pôsobí proti kŕčom a dezinfikuje tráviace cesty.
6.KARDAMÓN: -je treťou najdrahšou koreninou na svete! Už v starom Grécku a Ríme sa používal na podporu trávenia a svieži dych. V indickej ajurvéde sa používa pri kašli, prechladnutí, zápale priedušiek, astme a poruchách trávenia. V čínskej medicíne sa používa ako výborné tonikum (pôsobí regeneračne, výživne, posilňuje celý organizmus), pri poruchách močenia, pri impotencii, zvracaní, hnačkách a bolestiach brucha.
7.FENIKEL: -jeho plody využívali pre povzbudzujúce účinky už rímski legionári. Má priaznivé účinky na tráviace a dýchacie cesty, pôsobí mierne močopudne, zlepšuje tvorbu mlieka u kojacich žien.
8.RUMANČEK KAMILKOVÝ: pôsobí spazmolitycky (uvoľňuje kŕče), upokojuje a relaxuje, má protibakteriálne, protiplesňové a protizápalové účinky, zlepšuje trávenie, vplýva na zníženie bolestí a alergickej reakcie na koži a slizniciach.
9.OSTRUŽINA ČERNICOVÁ: má adstringentné (sťahujúce) , protiplesňové a protibakteriálne účinky. V ľudovom liečiteľstve sa používa proti hnačkám, bielemu výtoku a silnej menštruácii. Má priaznivé účinky na trávenie, pri cukrovke – diabetes.
10.GYMNEMA SYLVESTRE: rastie v niektorých oblastiach Indie, v Európe je málo známa-nemá ani slovenský názov. V indickej ajurvédskej medicíne sa listy už niekoľko storočí používajú na reguláciu hladiny cukru v krvi. Ovplyvňovaním chuťových pohárikov znižuje chuť na sladké, potláča vstrebávanie cukru (čím pomáha znižovať hladinu cukru v krvi) a zároveň stimuluje tvorbu a regeneráciu pankreatických buniek, ktoré produkujú inzulín.
11.KVETY ALOE VERA: pôsobia harmonizačne na jednotlivé zložky čaju a veľmi vhodne pripravia organizmus na detoxikáciu tela s Aloe Vera.
http://pridajtesa.blogspot.com/2012/04/moj-najoblubenejsi-caj.html
@renin Gymnema sylvestre ani ja som nepoznala. Až cez tento čajík som spoznala. Reguluje hladinu cukru a potláča chuť na sladké...a to sa mi zíde 🙂
Zázvorový robievam hlavne v zime....krásne zahreje.
ahoj ,dá sa objednať tento čajík,alebo kde sa dá kúpiť.....milujem čaje....
Začni písať komentár...
Tak ten 10 v poradí veru nepoznám.Ale zázvorový si robím často.