sportgirl24
5. mar 2017
120 

NAŠE TESTOVANIE

Testovanie dopadlo výborne, všetky výrobky sme odskúšali a na naše prekvapenie (neprekvapenie)  všetky boli super, aké nečakané :D 

Veľmi ďakujem koniku za túto možnosť, ani som nedúfala, že by som mohla byť vybratá a firme dm, za takúto spoluprácu, ktorú ocení každá malá aj veľká gazdinka. Bio výrobky dm sú úžasne chutné a dostupné.

Na odskúšanie sme mali:

- dmBio kuskus
- dmBio paradajková omáčka Ricotta Pecorino
- dmBio špaldové špagety
- dmBio nemecký kvetový med
- dmBio ryžový krém na varenie
- dmBio sušený cícer
- dmBio chia semiačka biele
- dmBio chili sin carne

Týždeň začal rýchlo a po príchode uja doručovateľa, sme sa vrhli na rýchlu klasiku.

KUSKUS

Jedna z vecí, ktorú kupujem pravidelne a, na ktorú nedám dopustiť, aj keď teda môj manžel, ho veľmi neobľubuje. Je to vec, ktorá je nielen nesmierne chutná, ale aj zdravá a veľmi rýchla na prípravu, takže, keď mám dni ako tieto posledne je to jedna základná surovina. Chuť má výbornú jemne orieškovú,  kto nie je zvyknutý, stačí viac soli a korenia a chuť je úplné iná.

Často ho robievam ako rizoto či miešaný šalát.

Tentokrát som urobila morčacie na malé kúsky na panvici, pridala som do, vodou zaliateho kuskusu, nakrájanú paradajku primiešala mäsko a nastrúhala parmezán. Nakoniec som primiešala čerstvý mix šalát - rukola + farebný šalát a obed/večera bola na stole 🙂

CHILI SIN CARNE

Túto verziu z dmky som mala prvýkrát a milo ma prekvapila chuťou.  Výborná plná, nič umelé a naozaj mi to pripomínalo môj recept, že dám čerstvé paradajky, papriku, fazuľu. Väčšinou som robievala s mäsom (áno muž v dome, inak sa pomali ani nedá), ale občas uhnem z predpisov a tentokrát som urobila len tak s ryžou a mäsko nechýbalo vôbec.

ŠPALDOVÉ ŠPAGETY

Ďalšia surovina, ktorú mame doma stále a pravidelne s ňou niečo  dobré tvoríme. Keďže v tomto som tvor fajnový a nemám rada, keď sú cestoviny ako hovorím ja /roplplané/ lepia sa na seba a pôsobia v ústach ako kaša, tak už dobrých 5 rokov kupujem len celozrnne/špaldové. Nielen, že majú lepšiu chuť, s dobrou omáčkou to stoji za to... Že nebíčko v papuľke.

Ja som pripravila syrovú / čo dom dal :D

Na panvicu s olivovým olejom poukladať nakrájanú slaninku, červenú papriku a mrazenú kukuricu, troška opražiť, pridať smotanu, syr karičku a neskôr eidam nastrúhaný. Chvíľková záležitosť, varila som to asi 5 minúť až sa syr pekne rozpustil a omáčka zhustla, šup s ňou na tanier s cestovinou. So synom sme sa oblizovali až za ušami :D

SUŠENÝ CÍCER

U nás vedie v príprave polievky alebo humusu, ktorý občas jedávame k mäsu či so zeleninou. Tento krát sa mi ušiel recept na DOMACI FALAFEL. A mnou prešlo deja vu, keďže na kamarátkinej svadbe cca 2roky späť,  sme ho mali a od tej doby sa naň chystám aj doma.

Sliny sa mi zbiehali hneď len keď som čítala recept, ale z výsledku som samozrejme mala trocha strach, keďže je to niečo nové a tú chuť zo svadby nezabudnem, bola excelentná.

Môj sa vydaril, vyzeral božsky, ale áa chuť nebola taká úžasná ako z pred dvoch rokov, takže výzva do ďalšieho obdobia  - nevzdať to a urobiť ho ešte raz a lepší. :D

RECEP NA DOMACI FALAFEL:

4porcie, príprava 30minut, smaženie 10minut

Potrebujeme:

-250g sušeného ciceru dmBio

-1 cibuľu

-4 veľké strúčiky cesnaku

-1/2 hrste nasekanej petržlenovej vňate/koriandru

-1 čl soli

-1 čl mletej rímskej rasce

-1/2 čl štipľavej papriky

-1/2čl mletého čierneho korenia

-1 čl prášku do pečiva

-šťavu z pol citróna

-2 pl hladkej muky - ja som použila celorznú dm bio 🙂

-olej na smaženie

Postup:

Aspoň 12 hodín pred varením namočíme sušený cícer do vody. Cícer zcedíme a rozmixujeme s cibuľou, cesnakom, bylinkami, práškom do pečiva, citrónovou šťavou, rímskou rascou, štipľavou paprikou, soľou a čiernym korením.

Pridáme muku a opäť rozmixujeme do hmoty, z ktorej vytvoríme guličky/placky. Keby zmes nedržala v kope, pridáme ešte trocha múky.

Necháme odležatz na 20minut.

Vysmažíme ich v rozpálenom oleji dozlatava a podávame s pita chlebom/ alebo v žemli ako hamburger so zeleninou a dochuteným jogurtom s prelisovaným cesnakom, soľou, čiernym korením a citrónovou šťavou.

CHIA SEMIACKA BIELE + KVETOVY MED

Čierne používame bežne a pravidelne, k raňajkám či olovrantu do jogurtu, kaše alebo pudingu. Troška som bola sklamaná, keďže som čakala niečo iné. 

Náš recept tentokrát bol chia puding s lesným ovocím

Príprava je maximálne jednoduchá do hrnčeka s mliekom /naj rastliné, ak nemáte či nepoužívate, pokojne môže byt aj kravské či ovčie/ pridáte chia semienka. Záleží od veľkosti hrnčeka, ja dávam vždy od oka, potom sa mi občas stane že nestuhne ako má, takže primiešam neskôr. Prisypala som aj štipku škorice. AK dáte puding odstáť, semiačka sa napučia a získajú tú ich úžasnú konzistenciu takú, gélovú.  Asi tak po hodinke je to OK ale pokojne nechajte cez noc. My tak chystáme raňajky,  večer zarobím, ráno len vytiahnem z chladničky a je to bez starosti.

Ak ale chcete, aby to vyzeralo troška k svetu, tak z hrnčeka,  asi po pol hodine ja premiestňujem do misky, z ktorej chcem servírovať. Rovno vidím,  ak je konzistencia OK alebo nie. Na sporáku som medzi tým  zohriala lesné mrazené ovocie - to milujeme. Maliny + ríbezle, keďže ale toto ovocie je dosť kyslé a ja chia puding nesladím,  do ovocia som pridala samozrejme záleží od celkového množstva, lyžicu medíku a  nechala chvíľu prevariť zredukovať šťavičku a potom odstaviť a nechala troška vychladnúť.

Naservírovala som do misky na puding a dala ešte do chladničky na ostávajúcu dobu. výsledok stal zato.

PARADAJKOVÁ OMÁČKA RICOTA PECORINO

Vec, ktorú ja osobne nekupujem, ale veľmi ma prekvapila a potešila. Isto ju ešte u nás doma uvidím. Je výborným pomocníkom, pre moje plnené cukety. Tu je aj receptik:

Plnená cuketa - čas pripravy asi 20 minut + 25 minut pečenie

Suroviny:

-100g mäsa (kuracie/morčacie/bravčové kare)

-2 mladé cukiny

-paradajková omáčka ricota pecorino bio dm

-1 mozzarelu

-1 červenú cibuľku

-olivový olej

- grécke bylinky

- soľ a čierne mleté korenie

Postup:

Na panvicu dáme trocha olivového oleja, pokrájanú cibuľu, po jemnom osmažení pridám mäsko. Cuketu prekrojíme na polovice, vydlabeme vnútornú časť,  pokrájame a pridáme na panvicu k ostatným surovinám.

Prekrojené cukety položíme na plech, osolíme, okoreníme, pokvapkáme olivovým olejom a vrstvíme - paradajková omáčka, nakrájaná mozzarela, mäsová zmes, paradajková omáčka a morazzerala na vrch.

Vložím do rúry na cca 25min pri teplote 175.

Ako prílohu som volila pečené zemiaky v šupke.  Dobru chuť.

RYŽOVY KRÉM NA VARENIE

Veľmi som sa naň tešila, hlavne kvôli nemu som asi išla do testu dm, pretože už dlho som chcela skúsiť a nikdy som nenatrafila na to v správny čas, keď mate na to chuť. 

Dilema bola čo uvarím, hlave plno receptov, ale na niečo také špeciálne, to chce aj špeciálny recept, a tak som si pomohla s netom prvýkrát pri testovaní, keďže som ozaj nechcela nič nechať náhode a nemienila som zabiť rastlinnú  smotanu mäsom :D To sa podľa mňa maximálne nehodí :D

A tak som natrafila na úžasný recept v štýle indického korenistého jedla bez mäsa, len zelenina a smotana. Chuť bola úžasná, možno lepšia ako s mäskom a  túto parádnu vec isto zaradím do nášho pravidelného spoločníka kuchyne.

Ďakujem ešte raz za túto skvelú skúsenosť. V skúšaní týchto výrobkov určite budem pokračovať, keďže u nás bola vačšina bežne aj pred testovaním, no teraz som si istá, ešte viac rozšírila svoj obzor a mám z toho ohromnú radosť.

Krásne a príjemné testovanie 🙂

#test_dm9

Zaujimave 😉 👍

5. mar 2017

@evasarlota dakujem ☺😂

5. mar 2017

Začni písať komentár...

Odošli