@space1 ten hypermangan pomohl aj nám,ale použili sme ho až keď sa úplne celý vysypal...bol vysypaný úúúplne všade...to bolo hrozné-som rada,že to máme už sa sebou !
@miminka327 🙂 no pravdu povediac , ale ja som to počula-čítala dnes prvý krát , tak som rada za tvoj koment.. 🙂
@space1 nie je zač....krásne sa mu vyhladilo telo-síce ostali zo 3jazvičky,ale tomu človek nezabráni aj keby neviem čo robil 🙂 , ale natierali sme aj púdrom,tie najväčšie kiahne a potom tantum verde vodičkou na kloktanie...🙂
my mame prave teraz starsi syn ale nema to vsade sice to je 3den uviidime ja ho nenatieram tym pudrom mne dr.povedala ze aj fenistil gel je dobry rychlo vysusuje a tym ho natieram a aj pomaha.......a cakam ze aj mladsi syn 9mesacni to dostane :(
tak my sme hypermangánový používali od začiatku a kiahne sme mali ani nie celkom 5 dní 🙂 a kúpel pomože na svrbenie viac než tekutý puder alebo fenistil kvapky 🙂
Zatierate kiahne tekutým púdrom? Pozor!
02. august 2012, 06:00
Komplikácie pri ovčích kiahňach si môžete privodiť aj sami. Tekutým púdrom, vďaka ktorému vyrážky menej svrbia. Stavte radšej na lekármi odporúčaný slabý hypermangánový roztok, v ktorom dieťa opláchnite aj trikrát denne.
Nie je pravda, že dieťa je infekčné, kým neodpadne posledná chrasta. Zdrojom nákazy už nie je, keď sa prestane vyhadzovať, klesnú mu teploty a všetky vyrážky pokryjú suché chrasty. Foto: Profimedia.sk
Zdravie pre iPad
„Rodičov už vyše dvadsať rokov varujeme pred používaním tekutého púdru, napriek tomu je populárny. Mnoho deti naň nemusí nevhodne zareagovať, ale niektoré k nám prídu natreté púdrom od hlavy po päty. Ledva sa hýbu. Pokožka nedýcha, pľuzgierikové vyrážky nezasýchajú a ľahšie sa infikujú,“ varuje MUDr. Soňa Gabrišková.
Stavte radšej na lekármi odporúčaný slabý hypermangánový roztok, v ktorom dieťa opláchnite aj trikrát denne. Na jeho prípravu postačí pár zrniek. Hodíte ich do vody a počkáte, kým ju sfarbia na bledoružovo. Kúpeľ nesmie byť dlhý, aby ste pokožku zbytočne nedráždili. Okrem toho dieťa radšej sprchujte vlažnou vodou, ktorá neznásobuje pocit svrbenia. Riziko škriabania znížite aj tým, že dieťaťu ostriháte nechty.
Alebo navštívite lekára, ktorý naordinuje antihistaminiká vo forme tabliet alebo kvapiek. Antihistaminový gél nie je vhodný. „Ak sa objavia horúčky, znižujte ich antipyretikami, prípadne studenými zábalmi či vlažnejšími sprchami,“ odporúča odborníčka a varuje aj pred ďalšou častou chybou.
„Mnoho dospelých je presvedčených, že keď budú na začiatku ochorenia držať deti v teple, podporia tvorbu vyrážok a znížia riziko poškodenia vnútorných orgánov. Nie je to pravda. Pri tomto prístupe sa poškodená pokožka dusí, pľuzgiere sa zapália a budú potrebovať antibiotiká,“ varuje MUDr. Gabrišková a na pravú mieru uvádza aj tretiu fámu. „Nie je pravda, že čím väčšmi sa dieťa vyhádže, tým lepšie. Niekto má tri–štyri vyrážky a nekomplikovaný priebeh. Iný je posiaty vyrážkami a stav sa mu skomplikuje. Každý sme iný.“
Autor: Zdravie