plienkacik
12. dec 2018
505 

EKO pranie - perkarbonát? zeolity? čo to je?

Perkarbonát sodný

Perkarbonát sodný je ekologický, počas praním sa rozkladá na sódu a peroxid, ktorý spôsobuje bielenie. Vhodný najme pre alergikov. Ak chcete Prat na nižších teplotách, Odporučte sa pridať TAED (Tetraacetylethylendiamin) . TEAD podporuje uvoľnenie peroxidu už pri nižších teplotách. Pridáva sa ho asi 5%. Kombináciám perkarbonátu a TAED dostanete prácí prostriedok na biele, ekologický a neobsahujúci alegény. Dávajte asi tretinu množstva, ako normálneho pracieho prášku ... Peroxouhličtan sodný (tiez peroxouhličitanov sodný alebo perkarbonát sodný) je chemická zlúčeniny uhličitanu sodného a peroxidu vodíka, tvoriaci biele kryštály rozpustné vo vode. Peroxouhličtan sodný je oxidačným činidlom a Súčasti mnohých čistiace prípravkov pre domácnosť a pracovne. Napriek názvu ide v skutocnostou o perhydrát uhličitanu. Rozpustené vo vode uvoľňuje H2O2 a uhličitan sodný: 2 (Na2CO3 · 1.5H2O2) → 2 Na2CO3 + 3 H2O2 Peroxouhličtan sodný je aktívny zložkou mnohých práškových ekologických bielidiel..

Sóda bikarbóna Sodium bicarbonate / NaHCO3 / hydrogénuhličitan sodný / Natriumhydrogencarbonat / Natriumbicarbonat / baking sóda, backsoda ako súčasť potravín v prášku na pečivo E500 známa od staroveku, staroveká Egypťania ju používali pri rituálnej očiste a mumifikácii získavaná z kuchynskej soli, chlór je nahrádzaný karbonátom nachádza sa v mnohých minerálnych vodách, liečivých prameňoch ekologická, nejedovatá, čo je dôležité pre deti aj zvieratá na internete nájdete množstvo receptov, ktorých sa používa na výrobu vlastneho dezodorantu, šampónu, čistením a bielenie zubov, ošetrením pleti pri akné a podobne, výrobu čistiace prostriedkov na riad, pracích prostriedkov, zmäkčovaču vody, čistením odtokové.

Z kombináciám pracej sódy a mydla sa vyrába populárne mydlové sliz. Je ekologický či vegan samozrejme závisí na výbere ingrediencií. V každom prípade je mydlový sliz vhodný na prírodné vlákna. A keďže ide o riadna slizké hmotu, je lepšie to dávkovať do bubna, aby nič nezostávalo v priehradke.

Zeolity
Zeolity sú základom bezfosfátových pracích prostriedkov. Sú to minerály s pórovitou štruktúrou (Nerudu, hydratované silikáty). Vyskytujú sa v prírode, ale väčšinou je vyrábaná synteticky.
- maju veľmi vysokú teplotu topenia (nad 1000 ° C), a nehoria, nerozpúšťajú sa vo vode, neoxidujú vo vzduchu.  Ich najzaujímavejšia vlastnosť je, že maju pórovitou štruktúrou. vedia zachytiť iné molekuly vo svojej klietkovitej štruktúry, a to je na nich užitočné. Vďaka tomu fungujú Ako zmäkčovač vody a vodný filter. V iónmeniči je tvrdá voda (bohatá na ióny kalcia a magnézia) vedená cez trubičku naplnené sodíkom s obsahom zeolitový. Zeolity zachytíte ióny vápnika a horčíka a uvoľníme ióny sodíka namiesto nich, takže sa voda stáva mäkšia a bohatšia na sodík. Preto prostriedky na pranie a umývanie nádob obsahujúce zeolity odstráňujú vápnik a horčík a zmäkčujú vodu.

Tekuté vs práškové pracími prostriedky
- Tekuté pracími prostriedky neobsahujú bielidlá, čo je pravdepodobne ich jediná dobré vlastnosti. Pretoze viac zaťažujú životné prostredie. V tekutom pracom prostriedku sa nemôžu použiť zeolity ako zmäkčovač vody, takže musí obsahovať dvojitú dávku tenzidov, ktoré vzhľadom k obsahu vody musí byť aj konzervované.
- Nemecké spotrebiteľské testy viackrát preukázali, že práškové pracie prostriedky sú ďaleko účinnejšími ako tekuté. Viď napríklad Stiftung Warentest pracích prostriedkov 2009 Öko Test pracích prostriedkov 2010.

SVĚT NON TOXIC

Začni písať komentár...

Odošli