majahr
28. okt 2020
128 

Dopady správania manipulátora

Veľa z Vás rieši, či ten váš partner, manžel či priateľ nemá sklony k manipulácií. 

Všetci raz za čas takéto sklony máme. Kedy je to už skutočne cez čiaru? Kedy má človek spozornieť? U mňa na blogu sa venujem tejto problematike celkom do hĺbky. Ale dnes Vám chcem ozrejmiť, aké dopady môže mať manipulátor na Váš život.

Nemusí to byť len partner, ale manipulátorom môžu byť aj deti, súrodenci, kolegovia a veľmi často aj nadriadení.

Ak ste dlhodobo vystavení správaniu manipulátora, môžete to pociťovať aj na svojom zdraví. Manipulátorovi chýba hlbšie etické cítenie. Často využíva sociálny status, aby pred nami skryl tienisté stránky svojej osobnosti. 

V práci sú to práve vzťahy nadriadených a podriadených, kedy môže človek vo vyššej funkcii využívať svoje postavenie. Zvyčajne sa chyby zvaľujú na tých dole, aby nepoškodil svoju vlastnú povesť. 

Takíto ľudia odčerpávajú energiu, chuť a radosť. Ak sme podľahli ich správaniu, nemusíme mať výčitky a obviňovať sa zo slabošstva. Manipulátorom podľahne 90% ľudí. Zvyšných 10% je úplne ľahostajných a popisujú komunikáciu s nimi len ako ťažšiu a netrápia sa tým viac. 

Dlhodobé vystavenie stresu má negatívne účinky na organizmus. Okrem toho, že cítime tlak, nervozitu, úzkosť alebo strach, môžu sa pridružiť reakcie tela. Čím je stres väčší, tým sú aj somatické reakcie významnejšie. 

Choďte k lekárovi

Manipulátori často a radi používajú slovné spojenia, aby ste si zašli za lekárom a dali sa liečiť. Tým poukazujú na to, že problém sme my. Vy sa mate liečiť a uzdraviť a potom bude všetko v poriadku.

Viac sa dozviete v článku - https://tribodky.online/dopady-spravania-manipulatora/

ale aj v ostatných článkoch o manipulátorovi. Prajem Vám, aby ste našli silu povedať dosť a urobili znova kroky k sebe.

28. okt 2020

Začni písať komentár...

Odošli