kizi2008
15. mar 2017
81 

Kinderká - hrošíci trochu inak (2)

#kinderka #hrosici

Toto je pokračovanie o ďalšej bežnej figúrke - hrošíka na pláži - alebo Stevie Siesta  z Happy Hippos auf dem Traumshiff  .

Tých mám sedem a stále mi jedna chýba, ale to prežijem 🙂

Nájdete desať rozdielov? Len rečnícka otázka, tá fotka by musela byť väčšia. Ale sú to viečka, obal knihy, trenky, sedačka, spodok sedačky, značka, poloha značky. Takže len sedem 🙂

Najjednoduchšie je začať od konca.  V 2001 bola reedícia v Taliansku, kde sa fakt pohrali s farbami. Figúriek bolo len osem, ale stoja za to.  Zelená kniha, žltooranžová sedačka.

Reedícia nemeckého vydania v 1995 v celej Európe znova znamená dve základné varianty, normálna modrá a babymodrá (občas to nie je jednoduché odlíšiť), ale už aj tu je ďalší variant. Základné odlíšenie podľa značky © FERRERO 1992 F (rok a písmeno). Všetky majú namaľované oči, len modrá má jednoznačne žltú knihu ako nemecká.

Na značke vidno rozdiel lepšie (stredna je otočená hore nohami - na tejto fotke aj lepšie vidno rozdiel v modrej - prvá je modrá, druhé dve sú babymodré)

S touto značkou by ich byť viac nemalo.

Zostáva nemecká. Značka klasické čisté © FERRERO.  Základná je s nenamaľovanými očami. Vzácnejší variant je s nenamaľovanou sedačkou. Aj pri nenamaľovanej sedačke je rozdiel vo viečkach, ale na to už musím naraziť náhodou, taký detailista až nie som 🙂

a zospodu:

Takže za mňa komplet, viem, kam pozerať, ak by mi nejaké prišli pod ruku, ale sedem je fakt dosť. 

Ešte by som mala spomenúť, aký je rozdiel medzi edíciami a variantami. Niekto zberá len jednu figúrku bez ohľadu na to, skade je. Vtedy sa väčšinou sústredia na prvé vydanie (na pár výnimiek nemecké a talianske), zvyšok je pre nich odpad.  Alebo na vydanie v ich krajine.  Potom sa zberajú edície, vydania. Vtedy je celé nové vydanie nejako iné, či už značkou, odtieňom farby alebo niečím iným. Tieto vydania sú väčšinou dobre zdokumentované, vie sa o nich.  
Variant vzniká vtedy, keď im nejaká konkrétna figúrka vyšla inak. Vyskytujú sa dosť často na to, aby sa dali zaradiť pod varianty. A väčšinou sa netýkajú celej série, len konkrétnej figúrky.  No a potom sú tu rarity, keď niekto niečo urobil inak ako mal a výstupná kontrola to nezachytila. Tieto sú veľmi drahé, tie neriešim.

Pri hrošíkoch sa mi pletú pojmy, pretože som mala zafixované tri vydania GER, EUR1 a EUR2.  S talianskou sa EUR spojilo a už sa považujú za varianty. Takže keď máte EUR hrošíkov, môžete mať kľudne mix farieb.

Uff, myslím, že táto je najpočetnejšia. Ono sa to nezdá, ale je to celá veda 🙂

Začni písať komentár...

Odošli