V práci si připadají jako v neustálém útlumu, pokud ještě chodí do školy, tak nosí stále horší známky, ráno nedokážou vstát z postele, neudrží pozornost, mají problém s udržením pozornosti na běžné úkony, vykazují rostoucí tendence k depresím, apatii, nebo naopak k agresivitě bez příčiny, případně vybuchují na základě banálních podnětů. Je to snad nějaká nová, neznámá epidemie? Odborníci se shodují, že epidemií by se to v přeneseném smyslu slova nazvat dalo, a známá je už řadu let. Má totiž stejný zdroj nákazy: Počítače, mobily, tablety, a nejvíce jí trpí děti.
MUDr. Martin Jan Stránský
Profesor neurológie na Yale School of Medicine, primár neurológie v nemocnici v Yale, ktorý sa venuje tiež neurológii a neurofilozofii, v Prahe založil polikliniku na Národní třídě a je vydavateľom časopisu Přítomnost.
Virginia Satir povedala: „4 objatia denne potrebujeme na prežitie, 8 na podporu a udržanie si zdravia, 12 na rast (duševný, kognitívny... prospievanie).“ Krásny článok ❤️
Skvelý nápad. Myslím, že myšlienka menštruačného voľna by sa ujala aj u nás... a nielen ako firemný benefit. Napríklad v Japonsku či Južnej Kórei je už zavedené.
Dávam tip na úžasnú knižku. Popisuje poznatky a skúsenosti švajciarsko-americkej psychiatričky, ktoré získala po množstve hodín strávených pri lôžkach umierajúcich detí a dospelých.
Elisabeth Kübler-Ross - "Smrť v skutočnosti neexistuje, je len prechodom do iného rozmeru, kde ľudskí jedinci naďalej cítia, vidia, počujú, radujú sa a sú schopní duchovne rásť."