kapitanmarko
21. nov 2016
189 

Ako na bolesť brucha u detí

Bolesť brucha je nepochybne jedným z najčastejších zdravotných ťažkostí u detí. Najhoršie na tom je, že nevidíme do organizmu dieťaťa, a nevieme s určitosťou odhaliť presnú príčinu ich bolestí. V minulom článku o Zdraví žalúdka sme si povedali, že viaceré zdravotné neduhy (medzi nimi aj bolesti brucha) sú spôsobené baktériou helikobakter pylori. Žiaľ, táto zákerná baktéria sa nevyhýba ani žalúdku malých detí. Obzvlášť v detských kolektívoch je vysoká pravdepodobnosť podobných nákaz, preto je veľmi dôležité detí edukovať v oblasti osobnej hygieny - najmä pred jedlom.

Moje dieťa má bolesti a kŕče brucha

Dieťa sa často chytá za brucho, zvíja sa v kŕčoch a sťažuje sa na bolesti. V tejto fáze je veľmi dôležité sledovať priebeh zdravotných ťažkostí dieťaťa. Malo najskôr bolesti a kŕče? Neprešlo to neskôr aj k hnačkám alebo iným problémom? Pozorné sledovanie týchto príznakov môže byť najlepším vodítkom k odhaleniu príčiny zdravotných ťažkostí dieťaťa. Nasledujúca línia príznakov dieťaťa môže naznačiť, či náhodou nebolo infikované žalúdočnou baktériou helikobakter pylori, ktorou je postihnutý každý druhý človek na Zemi:

K príznakom helikobaktera v skorej fáze možno zaradiť:

  • žravosť
  • neustály hlad

K príznakom helikobaktera v neskorej fáze infekcie možno zaradiť:

  • časté grganie a výstup kyslých štiav zo žalúdka nahor
  • BOLESTI a kŕče žalúdka
  • pálenie záhy

Nezaťažujte organizmus dieťaťa náročnou stravou

Prvá vec, ktorú je nutné brať v úvahu pri bolestiach brucha dieťaťa je, akú stravu dieťa prijíma? Ak jedáva príliš veľa sladkostí a sladených nápojov, vyslovene ženie vodu na mlyn podobným žalúdočným ťažkostiam. V takom prípade "liečba" čajmi na žalúdok a podobnými prípravkami vysoký efekt mať nebude. Hlavnou zásadou teda ostáva zamedzenie príjmu nezdravej stravy. A to nie len krátkodobo v rámci nejakej ozdravnej diéty, ale prijímaná strava musí byť kvalitná v dlhodobom horizonte. Stále platí staré známe "sme to, čo jeme".

Mám ísť s dieťaťom k lekárovi?

Väčšina rodičov s problémami ich detí uteká hneď k lekárovi. Samozrejme odborná lekárska pomoc je to najlepšie, čo môžte svojmu dieťaťu poskytnúť. Sú však aj takí, ktorí nepreferujú medicínsky prístup k zdravotným neduhom a skôr dajú prednosť prírodným alternatívam. Práve takým je tento článok venovaný.

Upravil som jedálniček dieťaťa a problémy pretrvávajú

V prípade, že sa dieťa sťažuje na bolesti brucha aj po úprave jedálnička, je veľmi podnetné podozrenie, že je naozaj infikované helikobakterom. Pre uistenie sa odporúčame vykonať test na zistenie prítomnosti helikobaktera v organizme. Ak test nepreukáže infekciu helikobakterom, pravdepodobne pôjde o nejaký žalúdočný vírus. Ten často spôsobuje hnačky, pri ktorých hrozí dehydratácia organizmu! Uvarte dieťaťu čierny čaj, dajte mu živočíšne uhlie, výlučte z jeho stravy čokoľvek mastné a dráždivé. 

Dobrým tipom je v takom prípade aj jedenie banánov a horkej čokolády, ktoré "zapečú črevá" a zabránia častej riedkej stolici. Ak ale test na helikobaktera potvrdil výskyt baktérie v organizme, bude terapia o niečo náročnejšia. Z prírodných prípravkov na potlačenie tejto baktérie sa javí ako dostatočne spoľahlivá Chioská masticha (viac info o terapii mastichou), obzvlášť Masticha Active. Tá pozostáva z 2 účinných látok:

  1. Masticha - zabíja helikobaktera pylori
  2. Saccharomyces boulardii (probiotikum) - harmonizuje črevnú mikroflóru

Môžu užívať mastichu aj deti?

Podľa oficiálnych odporúčení certifikovaného distribútora s Chioskou mastichou môžu mastichu užívať deti od 6 rokov. Odporúčanou dĺžkou mastichovej terapie je min. 1 mesiac (2x 100ks kapsúl). Pri deťoch je však denné užívanie polovičné:

  • dospelý: 2 kapsuly 3x denne
  • dieťa: 1 kapsula 3x denne

Vďaka tomu stačí deťom na mesačnú kúru aj 1 balenie Mastichy Active.

Ako môže pomôcť Masticha Active

Masticha Active dokáže pri dodržaní správneho užívania v spojení so zdravou výživou eliminovať baktériu helikobakter pylori spôsobujúcu bolesti a kŕče žalúdka, ale aj rôzne iné žalúdočné ťažkosti. Pri pravidelnom užívaní u väčšiny pacientov ustúpia príznaky žalúdočných ťažkostí (bolesti, pálenie...) už po prvom týždni, avšak je nutné dodržať kompletnú terapiu - 1 mesiac, aby bola baktéria helikobakter pylori dostatočne eradikovaná zo všetkých častí sliznice žalúdka a neprejavila sa po časovej odmlke znova.

Začni písať komentár...

Odošli