z FB,len aby ste ,pacienti,vedeli koľko je 2+2...
Slovenské zdravotníctvo produkuje najbohatších Slovákov.
Posledné roky sú v médiách takéto správy zo Slovenska :
Slovenské zdravotníctvo nemá dostatok financií na liečbu pacientov... slovenské nemocnice sa rozpadajú...
nie sú financie pre zdravotníkov - premiér im odkazuje, že sa musia uskromniť...
49 % slovenských lekárov má nad 50 rokov.., tretina slovenských lekárov je v dôchodkovom veku a ešte pracujú...
polovica slovenských sestier sa blíži dôchodkovému veku...
Slovensko je jediná krajina, kde počet sestier klesá ...
Pacientovi s rakovinou nepreplatili liečbu - je pridrahá...
Pre nedostatok personálu zavreli oddelenie/ nemocnicu..
Lekári odkazujú vláde - Miesto toho aby sa šetrilo na chýbajúcich zdravotníkoch, zakročte voči finančným skupinám v našom zdravotníctve.
"Ministerka zdravotníctva Dolinková sa pred parlamentnými voľbami údajne stretávala so šéfom Agelu Tomášom Chrenekom a riešili nominácie v rezorte. Slovenského šéfa Agelu chcel v minulosti za ministra aj premiér Heger."
Ale sú tu aj iné titulky z nášho zdravotníctva (citácia Forbes) :
"Ďalším dôvodom medziročného navýšenia súhrnnej hodnoty majetku najbohatších Slovákov v rebríčku Forbes je rast niektorých aktív z portfólia prvej pätice milionárov, ktorí všetci dosiahli majetok cez miliardu eur.
Napríklad rast na poli zdravotníctva pozdvihol výšku majetku Tomáša Chreneka a jeho siete Agel, to isté platí aj v prípade Jaroslava Haščáka a Penty, ktorej vlajkovou loďou je sieť lekární Dr. Max.
Najväčšia zmena v tohtoročnom rebríčku Najbohatších Slovákov podľa Forbesu nastala hneď na prvej priečke, ktorú obsadil Tomáš Chrenek, oceliarsky magnát a spolumajiteľ skupiny Moravia Steel, do ktorej patria napríklad Třinecké železiarne, ale aj zdravotnícka sieť Agel.
Napriek tomu, že oceliarsky sektor zažíva náročné obdobie, či už pre konkurenciu čínskej ocele alebo v prípade Moravia Steel aj pre vojnu na Ukrajine, v dôsledku ktorej prišli o niektoré dôležité aktíva, sa nemá Tomáš Chrenek na čo sťažovať.
Podľa našich odhadov dosahuje jeho majetok hodnotu dve miliardy eur, pod čo sa podpísala predovšetkým jeho zdravotnícka sieť Agel, ktorej hodnotu odhadujú aj audítori na zhruba 1,5 miliardy eur.
Jaroslav Haščák sa iba pred pár týždňami vrátil do vrcholového manažmentu Penty, po tom, čo ho prokurátor zbavil obvinení v kauze Gorila. Rovnako sa ako pôvodca rodinného majetku prinavrátil aj do rebríčka Najbohatších Slovákov podľa Forbesu, a to rovno s majetkom 1,8 miliardy eur, čo je nárast o 300 miliónov eur v porovnaní s vlaňajškom."
Nie je načase sa spýtať vlády, kde končia NAŠE ZDRAVOTNÉ ODVODY ?
Ja chcem platiť zdravotné odvody aby tie moje peniaze pomáhali chorým. Na ich liečbu, na najlepších zdravotníkov, ktorí sa o neho budú starať a na kvalitnú nemocnicu, kde bude ležať, nie na biznis v zdravotníctve!
Kto ešte uverí vláde, že v našom zdravotníctve treba šetriť na chýbajúcich zdravotníkoch ?