itmama15
25. jan 2022
657 

Sindelar metoda aneb mame stále čo zlepšovať

Na začiatok chcem pozdraviť všetky maminy, ktoré mi písali. Správy som čítala, ale momentálne vôbec nestíham odpisovat každej. Na všetko, čo sa má väčšinou pýtate je však  odpoved v niektorom mojom článku. Ja som skutočne nič navyše nerobila a v ten rok som si tento “denník” poctivo zapisovala. Začínali sme so sedením v stoličke, cvičením porozumenia cez obrázky, všetko, čo chcela šup ho hore na poličky, ignorovanie ustavičného hádzania o zem (mimochodom staaaale pokračuje🤷‍♀️), držanie za ruku počas prechádzok,  sedenie pri stole, jedenie (nočná mora doteraz🤦‍♀️)... Krok za krokom, kde horelo tam som hasila., Články isli presne podľa toho nacom konkrétne sme práve pracovali. Nemám dôvod nič tajiť. Ten rok som išla s kožou na trh a odhalila som pády aj radosti, lebo tak som to vtedy cítila a som rada, že niekomu tie moje “emocionálne” úteky z tej vtedy ťažkej reality aspoň trochu pomôžu…

S raketou stále pracujeme, aj keď už o tom nestíham tolko písať. Už pracujem na 8 hod (ja workoholik aj viac 😬🙄🙈). Aj keď robím z domu, synovi sa začala skola, takze ten čas studia už rozdeľujeme medzi dvoch. Dokonca niekedy v menšom ide raketa, keď horí niečo v škole synovi (diktáty a pod 😬😭🙈😂). Logopedicka nam odporucila metodu sindelar (inak mimochodom už pracuje sama pre seba a dáva nám terminy raz za mesiac 🥳🥳😎, urcite odporúčam). Bože,  hovorim si, čo za chobotinu to idem na tej mojej rakete zase vyskusat. Mužovi už ani nehovorim o všetkých možných cvičeniach, stále si mysli, že robím z komára somára a jeho dievčatko je tutu-mutu (samozrejme je hrdý a pyšný, keď vidí posuny, ale akosi prehliada tu drinu za tým🤪🤦‍♀️😡). No, ale spat, boli sme teda vyskusat tuto metódu.

Pani L. nás aj diagnostikovala, takze nás už poznala a bola som prekvapená, že si ju ešte pamätá, keďže to bolo skoro pred 2 rokmi. Pokrok videla, ale teda podľa vstupnej diagnostiky, ktorú už raketa bezproblemov zvládla sama, zistila, to čo ja dávno viem, len som to nevedela tymi správnymi slovami popísať. 

Analyzuje sa tam asi 8 časti, a nám vyšlo 7 oslabenych. Začíname pracovať na  vizuálnej  a sluchovej pozornosti…… Ostatne časti opíšem neskôr, keďže nemá význam o nich písať, keď nezlepšime tieto prvé. Rakteta má okrem NKS aj ADHD a pre deti je presne toto typické. Mozog im pracuje trochu inak, všetky podnety majú pre nich rovnaku prioritu. Nevedia, že keď mama hovori zvýšeným hlasom, nemá počúvať zároveň stekajuceho psa alebo zapnuté rádio. Malo by to dopad v škole, lebo by príkazy od učiteľky považovala za rovnako dôležité ako suchotanie vzadu.. len stručný úvod do tejto problematiky… Čakajú  nás cvičenia ako: menovanie radu slov/viet a tlesknutie pri dohodnutom a podobne…

Čo Vám poviem? Ideme nato, ak budem mat čas priebežne Vám o tom napišem. Chcela by som napísať ešte samostatný článok aj o učení príbehov, lebo s tým sa trápime už dobry polrok. Našla som perfektnú stránku na obrázkové príbehy a prekonali cenou aj vizualizáciou schubi🥳🥳 Pozdravujeme všetky spolubojovnicky😊

Ahoj prosím, mohla by si mi napísať tú stránku na učenie príbehov? Ďakujem

25. mar 2022

Začni písať komentár...

Odošli