emmka3
10. apr 2010

Moja recenzia na moderne latkove plienocky

Vyhlasili sme vojnu "pamperskam" a toto je nas arzenal ... 😉
V skratke moj pohlad na jednotlive plienocky:
NOHAVICKOVE - su potrebne vrchne nohavicky aby nepremokali
Baby Lucy Organic - velmi dobra plienocka, nasa oblubena, organicka bavlnka vyborne saje, aj ked to ide troska na ukor doby schnutia, ale zas stoji za to +++Baby Lucy Velur - strihovo sirsia, ako vsetky BL, treba dovypchat, lebo ta stay dry vlozka moc nenasaje, relativne rychlo schne, netvrdne, oproti BL Organic M/L je o nieco vacsia, takze pri ššuplejsich detoch dloho vyuzijete aj vel. XS/S, a okrem dost malych protikusov na suchaci jej nemam co vytknut +++ Baby Lucy Classic - klasicky flanelka, rychlo precikana a chladiva, zato vsak ma aj najrychlejsiu dobu schnutia spomedzi nohavicovych plienok, ja namiesto original vkladky pouzivam uteracik z Tesca 30x30 cm, viac nasaje a nechladi +++ Baby Lucy Bamboo patentky - bambusova plienocka, patri medzi savejsie a dlhsie schnuce, mali sme ich viac ale nakoniec mi ostala len jedna, kedze obsahuje aj polyester a ten nasmu Jr. nerobi moc dobre, ale ked dam separacku, tak vklidku vyuzijeme aj tuto +++ Baby Idea Bamboo Extra patentky - bambusovo-konopna plienocka, strihovo nam dobre sadla, savost je dobra, ale aj tak ju mam rada, dobre sa instaluje, a kedze ma odopinatelne save jadro, celkom rychlo schne +++ Little Lamb Bamboo zippy - bambusova plienocka, porovnatelna s Baby Lucy Bamboo, trosku makksia po niekolkych praniach, z vel. 1 sme vyrastli rychlejsie ako udava vyrobca +++ Little Beetle One - organicka bavlnka vo forme veluru, makkunke aj po viacerych praniach, s vkladkou naviac velmi dobre sava, dlhsie schne, po oprati sa trosku zrazila, sirsia medzi nozkami, preto je fajn na spinkanie +++ Ella´s House konopna patentky - konopna plienocka, moc ma neoslovila, podla mna malo nasaje, takze dovypchavam Tesco uteracikom +++ Popoliny Tencel Onesize - savostou ani strihom ma moc neuputala, je veeelmi siroka medzi nozkami, v podstate najsirsia spomedzi vsetkych, co mame, dlhsie schne a moc sa mi nepacia ani uzke suchace +++ NOČNÁ PLIENKA - Swadlebees One Size Velur - vinikajúc plienočka na noc, mm ani nechcel veriť, že taká tenká plienočka vydrží celú noc, je jemnučká k pokožke aj po vypratiach, sme s ňou veľmi spokojní, moje očakávania splnila na 1000% +++ Baby Idea Bamboo Extra - suchy zips, bambus vo forme flausu, je savejsia ako s patentkami, kedze nema stay dry vrstvu, ale dvojitu bambusovu, suchac casom stvrdne, ale sucha, a to je hlavne
ALL IN ONE - nie su potrebne vrchne nohavicky
Itti Bitti AIO - pekne farebne chlpatice, najuzsie medzi nohami, zo zaciatku nam pretakali okolo noziciek ale uz sme dorastli a sedia nam, v pohode vydrzia 2-3 hodinovu vychadzku, aj ked ja som musela dokupit aj mini booster, dlhsie schne ako SIO - rychlejsie schnu, kedze maju rozoberatelne jadro +++ Bum Genius Organic - nas najoblubenejsia AIO plienocka, este nikdy nam nepretiekla, dobre sedi, jedine minus - najdlhsie schne +++ Tots Bots Bamboo AIO - bambusova s rozoberatelnym jadrom, rychle schne, dobre sa instaluje a je to 2. nasa najoblubenejsia AIO plienocka
Mali sme aj kapsove plienky Swaddlebees a Baby Idea Growhour, ale ja som sa s tymto typom plienok nestotoznila, nevedela som to dobre vypchat 😅
vrchne nohavicky PUL - Baby Lucy - najlacnejsie, dobry pomer cena a vykon +++ Imse Vimse Soft - makke, poddajne, hodia sa na vsetky nohavickove aj klasicke plienocky, mam ich rada +++ Imse Vimse Organic - makke, aj z vnutra su potiahnute takym tenuckym upletom, to je jediny rozdiel od Soft verzie +++ Little Lamb - najmakksie avsak uzsie medzi nozickami, tak nemusia sadnut na vsetky nohavickove plienky napr. Baby Lucy, ale na klasicke plienky su idealne
vrchne nohavicky VLNA - Disany - natahovacky, makkucke, paradne 🙂 +++ Loveybums Jersey - krasne farebne, najtensie, makkucke, niekedy v nich chodime aj von, hlavne ked je mooooc teplo +++ na vlnene nohavicky nedam dopustit, ani na jedny 🙂 +++ Scoon - vlna vo forme flausu, na suchace s podpornymi patentkami, maju tzv. kridelka okolo noziciek, takze su idealne na stvorce na obdlznik, spokojnost +++ Popoliny natahovacie - velkorysy strih, myslim, ze na ziadnu plienocku nebudu male, zatial cakaju na svoj cas, ale myslim, ze nesklamu 🙂
vrchne nohavicky FLISOVE - Tots Bots - mam velkost c.1, ale su dost velke, teda sedia aj na plienocky vel. M, takze pri stuplom babu vyuzijete aj vyse roka, skusala som ich na spanok a nesklamali, spokojnost
KLASICKE stvorcove plienky - najrychlejsie schnuce plienky - Kikko Klasik - gazovky, ale na novosklad s dodatocnou vkladkou su idealne +++ Kikko Eco Lux - vysokgramazne, kvalitne, skoda, ze su len vo velkosti 70x70 +++ Kikko farebne bambusove - krasne farebne, save, po niekolkych praniach su z nich sice obdlzniky, ale aspon sa dobre skladaju na saciu vlozku 😉 a u nas maju este plus v tom, ze je to bambus v kombinacii s bavlnou +++ MaM stvorce 75x80 nebielene - asi najlepsie stvorce, co mam, husto tkane, save a aj velkost, co ja mozem +++ Popoliny 80x80 - su redise tkane ako MaM, ale savostov len o nieco slabsie, takze aj tieto odporucam, mne len vadi, ze su cisto biele, ale to je len detail 😉 +++ viacvrstvove Popoliny vel. 1 - nebielena bavlna (dobre zamaskuje aj pripadne fliacky 😉 ), save, rychloschnuce +++ klasicky stvorec na novosklad s viacvrstvovkou a snapkou - najoblubenejsie na doma ...

Začni písať komentár...

Odošli