1.Aromaterapeutická KH a.s. je česká spoločnosť vyrábajúca kozmetiku z rastlinných zložiek a esencií, bez syntetických prídavných látok, aróm a farbív.
Citujeme z úvodníka ku katalógu aromaterapeutických preparátov Karla Hadka:
"Aromaterapia používa liekopisne definované prírodné produkty, predovšetkým éterické oleje a využíva vlastnosti týchto látok v širokej škále od účinkov rýdzo psychogénnych až po oblasť liečebnú. Ak Svetová zdravotnícka organizácia definuje zdravie ako pohodu nie len telesnú, ale aj duševnú, tak práve aromaterapia je jednou z možností pôsobenia na telesné funkcie. Bolo tomu tak od pradávna. Vône sa uplatňovali v oboch oblastiach. Spojiť reálnu starostlivosť s psychickou pohodou to je optimum, ktoré je možné v kozmetike a medicíne dosiahnuť....
Prečo práve aromaterapia?
Od prvých krokov, odkedy sa človek objavuje na našej planéte, je jeho existencia sprevádzaná aromaterapiou a človek ju v jej pôvodnej forme od samého začiatku aj využíva. Či je to bývanie pod ochranov lesov- ihličnany sú siličnaté rastliny, či ako súčasť potravinového reťazca- cesnak, cibuľa, petržlen, zeler, kôpor, peper a mnohé ďalšie....
Ako pôsobia aromaterapeutické preparáty?
Úlohou tejto kozmetiky je optimalizácia funkcií pokožky, regenerácia a posílenie jej obranyschopnosti, pretože len zdravá pokožka môže byť súčasne aj pekná.
U preparátov v žiadnom prípade neočakávajte prejavy vo forme efektov krátkeho trvania. Trvalých výsledkov je možné dosiahnuť jedine pravidelnou a dlhodobou aplikáciou týchto preparátov. Kozmetické, tak ako aj zdravotné problémy nevznikajú zo dňa na deň, preto nie je možné očakávať, že ich odstránenie by mohlo byť otázkou mávnutia (byť voňavým) kúzelným prútikom.
Účinné látky
Vysoká účinnosť preparátov je daná už tradičným vývojom receptúr za použitia špecifických komplexov z liečivých rastlín, vysoko hodnotných rastlinných olejov s vysokým obsahom vitaminov a ďalších biologicky aktívnych komponentov. Ako účinné látky sú tu používané najkvalitnejšie éterické oleje získavané zo siličnatých rastlín. V klasickej kozmetike štandardne používané minerálne tuky, ako napr. vazelína a parafin, sú síce lacné ale pre pokožku bezcenné a preto ich zásadne nepoužívame.
Z etických dôvodov nepoužívame ani suroviny živočíšneho pôvodu, pretože smrť akéhokoľvek živočícha pre potreby kozmetického priemyslu je z nášho hľadiska nezlučiteľná so starostlivosťou o zdravie a krásu....
Ekonomická výhodnosť
Až na výnimky (krémy, masky, pleťové vody a toniká) predstavuje kozmetika bezvodé preparáty. Zákazník neplatí sa vodu ale výhradne za účinné zložky. Napríklad regeneračné tvárové oleje obsahujú 100% účinných látok zatiaľ čo bežne predávané krémy obsahujú až 80% vody....
Čo sa rozumie pod prírodnou kozmetikou
Ak sa okolo seba rozhliadneme, zistíme, že trh je zasýtený prírodnou, biologickou, liečebnou, hypoalergénnou a mnohými ďalšími kozmetickými sériami. Všetko je samozrejme vyrobené podľa najnovších vedeckých poznatkov. Jeden sa tak nestačí čudovať, že ľudia vôbec môžu mať kožné problémy. Bohužiaľ, väčšinou sa jedná len o reklamný pokrik, občas šikovne podporovaný rôznymi nápismy ako: „dermatologicky či klinicky testované“, „bioprodukt“ a podobne. Výsledky testov však kupujúci nikdy a nikde nenájde. Zákonodárca nedefinuje používanie takých nápisov, rovnako ako nie je právne definovaný termín prírodná kozmetika. Zrejme preto je prírodnou kozmetikou z pohľadu mnohých výrobcov všetko alebo neznámym nič, čo by v prírode nemalo svoj pôvod! Neradno sa potom diviť, že mnohé „kozmetické“ výrobky z hľadiska dlhodobého používania pokožke nie len vôbec neprospievajú ale aj dokonca ju niekedy poškodzujú. Kozmetičky a kožní lekári nepatria k skupine akútne ohrozených, teda „vymierajúcich“ povolaní. Bohužiaľ, pri všetkej tej „ dokonalej kozmetike“ je tomu práve naopak.
Na preparátoch sa s podobnými nápismi stretávať nebudete...
Suroviny na výrobu preparátov
Osobne sa zaručujem, že na výrobu preparátov sú používané výhradne certifikované suroviny, ktoré spĺňajú tie najvyššie nami definované kvalitné požiadavky. To platí jak pre rastlinné oleje, ktoré sa so svojím zložením podobajú tukom, tak pre éterické oleje či ďalšie látky, ktoré sú k výrobe preparátov používané. Len takto je možné zaistiť špičkovú kvalitu, ktorá je daná symbiózou excelentnej účinnosti a jedinečnej znášanlivosti aj pre veľmi citlivé typy pokožky.
Príroda nepozná štandarty
Skutočnosť, že preparáty sú vyrábané z rastlinných surovín, môže so sebou prinášať drobné farebné rozdiely či odlišnosti vôní medzi jednotlivými šaržami. Tam kde sú pri výrobe používané oleje lisované za studena sa môže časom vytvoriť jemný zákal. Tieto javy sú úplne prirodzené a nemajú v žiadnom prípade negatívny vplyv na kvalitu preparátov, práve naopak, možno ich považovať za nepriame potvrdenie prírodného pôvodu a kvality.
Niektoré preparáty obsahujú éterické oleje, ktoré sú známe povzbudzujúcimi účinkami. Tu možno spomenúť rozmarín, tymián, papriku, peper, škoricu a pod. Prekrvujúcich a povzbudzujúcich účinkov je dosahovaných vďaka ich schopnosti dráždiť pokožku. Toto „rastlinné dráždenie“ je nielen žiadúce ale aj veľmi príjemné. Jedine u jedincov s precitlivenou pokožkou alebo u alergikov môže byť toto dráždenie spojené s nepríjemnými pocitmi. Preto pred ich použitím odporúčame prevedenie testu znášanlivosti. Malé množstvo preparátu nanesieme do laketnej jamky a necháme približne 20 minút pôsobiť.
BEZ CHEMICKEJ KONZERVÁCIE!
Zásadne dôležitou skutočnosťou pre užívateľov preparátov je fakt, že na základe dlhodobých skúseností a vývoja sa mi podarilo zaviesť do praxe aj technológií výroby preparátov bez chemickej konverzácie proti mikrobiálnej kontaminácii. Používanie chemickej konverzácie je jednostrannou výhodou pre výrobcov, ktorí sa neobracajú na možné negatívne dôsledky, ktoré títo „pomocníci“ majú pre ľudskú pokožku. V preparátoch prevzal rolu „ochrancov“ pred mikroorganizmami veľmi účinný komplex éterických olejov.
Preto je ich záručná doba relatívne krátka. Táto zdanlivá nevýhoda z hľadiska výrobcu je jednoznačnou výhodou pre spotrebiteľov.
FYZIKÁLNA KONZERVÁCIA
K predĺženiu trvanlivosti a zachovania prirodzeného charakteru preparátov možno totiž dôjsť aj k ďaleko jednoduchšej a súčasne aj vhodnejšou cestou než použitím chémie. Každý človek, ktorí tejto problematike aspoň trochu rozumie, určite uprednostní správne skladovanie, napr. v chladničke ako chemickou konverzáciou. Moje dlhodobé osobné skúsenosti potvrdzujú, že trvanlivosť preparátu uvedená na obale s uchovávaním v temnom a chladnom prostredí sa podstatne predlžuje.
Výsledky testovania
Výsledky testovania preukázali, že pri vhodnom skladovaní a dodržovaní hygienických zásad, môže byť doba použiteľnosti dlhšia než je deklarovaná záručná doba jednotlivých výrobkov.
Bežné záručné doby sú vyznačené na obale výrobku.
Karel Hadek "
Začni písať komentár...
pouzivam ju, je super