addison
2. máj 2017
8902 

Ide to aj bez chémie: 8 tipov na čistenie detských fliaš

Čistenie detských fliaš môže byť novodobé otrokárstvo, pokiaľ nepoznáte tie správne triky. Zozbierali sme  jednoduché tipy, ako vyčistiť detskú fľašu s minimom námahy a vysokou efektivitou. A samozrejme bez použitia chemických čistidiel.

1. Surová ryža.

Jednoznačné prvenstvo v umývaní fliaš si drží surová ryža. Nasypte lyžicu ryže do fľaše, pridajte trochu vody, zatvorte  a zatraste. Pre lepší efekt môžete ešte pridať kvapku umývacieho prostriedku na riad. Ryža mechanicky vyčistí nečistoty usadené vo vnútri fľaše a zanechá ju čistú. Umývací prostriedok zanechá fľašu vyčistenú od mastných usadenín a zanechá pekný lesk.

Tento tip odporúča aj mamička z nášho fóra:

"Surová ryža + pur + horúca voda. Pretrepať a potom riadne umyť... Mne to pomohlo vždy, fľaša bola zasa pekná a priesvitná."

2. Kefka.

Starý, no osvedčený spôsob čistenia. Využijete naň dlhú kefku na drôte. Priznávame, je to trochu otrocká práca, ale ak má fľaša užšie hrdlo, je na nezaplatenie.

3. Ocot.

Jedným zo spoľahlivých čističov je aj klasický ocot. Ak je na to fľaša prispôsobená, môžete ju v ňom vyvariť. Kyselina octová vyčistí sklo, odstráni zápach, škvrny, odmasťuje  a odstráni aj usadeniny vodného kameňa. Preto je vhodná aj na čistenie kanvíc, ak máte tvrdú vodu. Odstránite ním aj etikety z fliaš. Tento univerzálny prostriedok si jednoducho zamilujete.  

Ak fľašu nemôžete vyvárať, naplňte ju do pätiny octom, dolejte vodou a nechajte odstáť cez noc. Ráno umyte ako zvyčajne.

4. Kyselina citrónová.

Kyselinou citrónovou sa zbavíte vodného kameňa a jej výhodou je, že na rozdiel od octu nepáchne. Nasypte ju do fľaše, naplňte vodou a nechajte pôsobiť cez noc.

5. Sóda bikarbóna.  

Sóda bikarbóna je, spolu s octom, dobrý odstraňovač zápachu z fliaš. Nasypte polievkovú lyžicu do fľaše a zalejte horúcou vodou. Zatvorte a traste s fľašou dve minúty. Potom umyte ako zvyčajne. Ďalšou možnosťou je nasypať sódu do fľaše, naplniť vodou a opäť nechať odstáť cez noc. Ráno ju dobre opláchnite a vyumývajte.

6. Mraznička.

Jednou z praktických možností je vložiť umytú fľašu na noc do mrazničky. Chlad zmrazí baktérie a odstráni zápach. Pre lepší efekt nevkladajte fľašu do ďalšieho obalu. Dajte pozor, či je materiál, z ktorého je fľaša vyrobená, vhodný do nízkych teplôt. Vo všeobecnosti by ste mali vyčistené fľašky skladovať v chladničke. Zabránite tak možnému rastu baktérii.

7. Zubná pasta.

Zápach z mlieka môžete odstrániť aj za pomoci zubnej pasty. Trochu zubnej pasty o fľaške vyšúchajte novou zubnou kefkou alebo dlhou kefkou na drôte a dobre opláchnite.

8. Sklenené fľaše.

Výhodou sklenených fliaš je, že na rozdiel od plastových menej absorbujú zápach. Ich údržba býva v tomto prípade jednoduchšia. 

Foto:

www.pixabay.com

www.pexels.com

drobec má plastovú a takú s tým otvorom v strede. to je umývanie, a inú nechce, len túto ale už kúpim novú...

2. máj 2017
Komentár bol odstránený

Ja cistim s kombinaciou ocot+soda bikarbona. Dost to nasumi, staci chvilku odstat alebo prejst kefou a flasa je cista aj od silnejsieho zafarbenia z caju, mrkvoveho dzusu.. Rychle a efektivne

2. máj 2017

Surova ryza a vriaca voda, vytrepat, len na plastove, ale po case bude po case poskriabana

6. máj 2017

Začni písať komentár...

Odošli