Vyrástla som na vidieku. Domáce mäso, mlieko, maslo, zelenina, ovocie a domáce výrobky sú mi blízke. Preto varenie a zároveň testovanie s dmBio produktmi ma veľmi potešilo.
Kuriér s balíkom od odosielateľa Modrý koník ma zastihol v práci. Balík som hneď otvorila a začalo ochutnávanie a testovanie týchto dmBio produktov #test_dm9:
- dmBio nemecký kvetový med. Med ma scukornatenú, mliečno karamelovú farbu. Po otvorení som zistila, že je plne tekutý. Vonia pekne. Chuťovo je sladučký, super. Je však iný ako klasický domáci med priamo od včelára. Neviem povedať či lepší, alebo horší.
- dmBio kuskus. Jemná maličká cestovina z tvrdej pšenice, ktorá obsahuje vlákninu, železo a podporuje trávenie. Hlavne vďaka spomínaným účinkom a zdravotným problémom dieťaťa sme kuskus už poznali. Pripravujeme ho doma na sladko. Príprava je jednoduchá a rýchla. Stačí zaliať vodou, nechať postáť a pridať ovocie, jablkové pyré, tvaroch, resp. kto čo má rád. Moje dieťa ovocie veľmi neje, ale s orechmi zje mandarínku aj jablko 😀. Takže aj v kuskusovej kaši (robili som dva dni po sebe) nesmeli vlašské orechy chýbať.
- dmBio chia semiačka biele obsahuju veľké množstvo železa, draslíka, zinku, horčíka a iné minerály. Do ovsenej kaše, jogurtu, resp. acidka s vločkami si ich denne pridávam, ale doposiaľ som používala len tmavé. Zisťovala som, aký je medzi nimi rozdiel. Obe sú bez chute a vône. Moje bádanie dospelo k záveru, že dmBio semiačka sú naozaj kvalitné, čo prezrádza ich svetlá farba.
- dmBio špaldové špagety. Špagety majú oproti originál talianskym trošku vyššiu energetickú hodnotu, ale rovnakú ako klasické špagety z bielej múky. Obsahujú však vlákninu. Chuťovo sme rozdiel nevnímali.
- dmBio paradajková omáčka Ricotta Pecorino sa testovala pripravená spolu so špagetami. Omáčka obsahuje 76% paradajok, syr, cibuľu. olej, atď., ale prekvapilo ma, že aj kukuričný škrob. Omáčka vyzerá dobre a je chuťovo vynikajúca. Až sa nám minú domáce paradajkové produkty, určite po nej siahneme. Odporúčam ju nielen k cestovinám, ale aj na klasické pečené hrianky s cesnakom, či domácu pizzu.
- dmBio sušený cícer. V našej domácnosti doposiaľ nepoužívaná strukovina. Premiéru tejto strukoviny u nás mala krémová cícerová polievka. Moje dieťa ju nazvalo – oriešková polievka. Napriek tomu, že strukoviny dieťa veľmi neobľubuje, cícer mu chutil. Taktiež chutil aj starším testovačom – starkým. Vyskúšali sme tiež cícerovú natierku - hummus. Aj ta mala úspech. Ďakujem modrému koníku a dm-ke za novú surovinu, ktorá odteraz v našej domácnosti už nebude chýbať. Najbližšie sa chystám vyskúšať cícerové muffinky a cícerové placky.
- dmBio ryžový krém na varenie, resp. vegánska alternatíva smotany. Zloženie krému je: voda, ryža, slnečnicový olej, zahusťovadla, morská soľ. Obsahuje 8,3 g tuku. Vonia za ryžou. Samotný krém nie je chutný. V polievke sa chuť stratí. Považujem to za vhodnú alternatívu pre tých čo majú alergiu na mlieko. Výhodou je aj nízka energetická hodnota.
- dmBio chili sin carne. Tento vegánsky produkt bol v našej domácnosti neznámy. Červená fazuľa v paradajkovej omáčke so zeleninou a chilli vyzerá dobre. Chuť je vyvážená, jemné pikantná. Vynikajúce jedlo na rýchly obed, či večeru s cestovinou, pečivom, alebo aj samostatne.
Ako si varila cicerovu polievku? Lebo mam ho doma a neviem co s nim