Obočie nielenže dokáže úplne premeniť výraz tváre, ale môže byť zodpovedné aj za to, ako sympaticky na niekoho pôsobíte a aký dojem zanechávate.
Vyhnite sa teda nasledujúcim najčastejším chybám.
Obočie ako z hodiny geometrie Prísne načrtnuté čiarky moc pozitívny dojem neurobia, naopak, môžu pôsobiť až zlovestne. Aktuálne trendy velia pravý opak – menej je viac, takže upraviť áno, ale rešpektovať prirodzenú líniu. Niekto má obočie vysoko posadené, iný menej, ďalší do oblúka a niekto zase skôr do rovna. Nesnažte sa tento tvar radikálne meniť a prekresľovať, výsledok by pôsobil komicky. Vyjdite z toho, čo máte nadelené od prírody, a to len ľahko doupravte – vytrhajte prebytočné chĺpky a decentne vymodelujte.
Pár chĺpkov alebo hustý porast?
Každý máme obočie rôzne nielen či už ide o tvar, hustotu a šírku. Zatiaľ čo niekto musí jeho bujnosť krotiť často s vynaložením väčšieho úsilia, iný je prakticky bez práce, pretože jednoducho nie je s čím pracovať. Urobiť z veľkého menšie ide ľahko, vyčarovať však z pár chĺpkov husté, silné a bohaté obočie už vyžaduje trochu námahy. Našťastie existujú rôzne rastové obočia, ktoré dokážu pomôcť.
Pozor na smer vytrhávania
To, ako sa správne zbaviť nežiaducich chĺpkov, je skoro veda. Ak pracujete s pinzetou, postupujte po smere rastu. Ďalšou veľkou chybou je vytrhávanie zhora. Celkový tvar to deformuje a navyše obočia s vekom akoby “padá” dolu. Vášmu výrazu by to uškodilo, nechcete predsa vyzerať ako smutný psík. Trhanie vykonávajte svižným, trhaným pohybom, aby sa vám nestalo, že chĺpok pretrhne v polovici a zostane vám po ňom nevzhľadná čierna bodka. Obočie, ktorého sa nechtiac zbavíte, by už nemuselo na danom mieste dorásť.
Výrazné širšie obočie opticky zníži vysoké čelo.
Tenké obočie bude mať presne opačný účinok.
Ostré rysy tváre môžu byť jednoducho zjemnené ľahko oblúkovým obočím.
Okrúhla tvár bude vďaka jasne zalomenému oblúku obočia hranatejšia.
Obočie aj vlasy musia ladiť
Ak ste zástanca vlasových experimentov a vaše prírodné farba vám príde nudná, nezabudnite na to patrične doladiť aj obočie. Nikto nehovorí, že musí ísť o totožný farebný odtieň. Dôležité je, aby k sebe na farebnej škále mali blízko a ladili spolu, nie sa tĺkli.
Ako začať, ako postupovať a ako skončiť?
Takisto častá chyba. Začiatok obočia by mal mať širšiu základňu, smerom ku koncu sa potom zužovať. Celý tvar by mal mať tiež svoj najvyšší bod, akýsi vrchol, aby bolo aspoň trochu klenuté a lichotilo vašej tvárou. Opäť platí vyššie spomínané pravidlo: s tým, čo vám bolo zhora dané, zaobchádzajte s citom a nepreháňajte to s množstvom a intenzitou úprav. Nechcete predsa pôsobiť vyumelkovane.
Aj keď je obočie dominantným prvkom každej tváre, býva paradoxne často podceňované alebo sa naňho zabúda. Venujte mu preto náležitú pozornosť a starajte sa o neho ako o svoj klenot.
Začni písať komentár...