Som vydatá, mám 43 rokov a píšem si s 27-ročným chalanom. Ako vyriešiť moju situáciu?

Zodpovedané
27. feb 2023

Dobrý deň,

som 20 rokov vydatá, máme 2 deti a pred rokom sme mali s manželom krízu - teda skôr ja. Týkalo sa to môjho veku, asi kríza stredného veku. Plus sa to týkalo vecí, ktoré som do veku 43 rokov ešte nezažila. Manžel to moc neriešil, pretože ma dovtedy bral ako samozrejmosť.

Až nastala situácia, ktorú som absolútne nečakala. Ozval sa mi 27-ročný chalan, s ktorým si doteraz píšem. Keď som si s ním začala písať, muž sa to dozvedel a písanie zakázal. Muž sa zmenil k lepšiemu.

Tento chalan mi priniesol do života niečo veľmi dôležité - rozprúdil krv v žilách. To mi dosť pomohlo dostať sa z mojej krízy. Nikdy som sa s ním nestretla.

Trápi ma jedna vec. Myslím na neho každý deň. Teším sa, keď napíše a mám rôzne fantázie (aj sexuálne). S manželom je to v tejto oblasti celkom ok. Teda už rok sa snaží oveľa viac ako predtým, ale chýba tam vášeň. Nikdy som manžela nepodviedla. Keď si však predstavím tohto chalana, mám motýle v bruchu. Ťaží ma to, neviem to spracovať. Neviem sa z toho vyliečiť.

Dá sa to vyriešiť?

Je to normálne?

Mám sa s ním stretnúť, aby som mala jasno?

Mám si s ním prestať písať?

To sa mi tiež podarilo asi na mesiac, ale potom sa to obnovilo.

Ďakujem

Dobrý deň,

vy asi viete, že perspektívne Váš vzťah už kvôli veľkému vekovému rozdielu nemá zmysel. Ak by ste sa aj stretli, zrejme by to dopadlo tak, že by ste si boli ešte bližší. Tým by ste svoj vzťah ešte viac skomplikovali.

Niektorí ľudia prídu do nášho života, chvíľu v ňom pobudnú. Keď splnia svoju úlohu, pomaly sa vytratia.

Myslím, že tento chlapec už svoju úlohu splnil. Pomohol Vám do života vrátiť manžela a zobudil Vás, dal Vám nový impulz do života a za to si zaslúži obrovské ďakujem. Tu však mala jeho úloha skončiť. Vy však chcete pokračovanie. Keď však budete v písaní pokračovať, veľmi pravdepodobne sa zamilujete. Hoci si myslím, že skutok sa už stal.

Dobre, opýtam sa takto. Ste pripravená na mimomanželský vzťah? Ste pripravená na to, že budete musieť každého v okolí klamať, vymýšľať si príbehy, ktoré sa nikdy nestali, organizovať stretnutia, objednávať hotel? Zároveň budete musieť byť maximálne diskrétna a dávať si obrovský pozor, aby Vás nikto nevidel. Ste na to pripravená?

Lebo asi takto by to vyzeralo, keby ste sa rozhodli tajne stretávať. Alebo by ste išli do toho s čistým štítom a opustili by ste manžela? Vždy však musíme brať do úvahy veľký vekový rozdiel. Takže chcete vzťah? To asi nepôjde. Tak potom načo do toho vôbec investovať viac energie? Pre istotu teda zopakujem. On si svoju úlohu už splnil. Teraz je na čase pustiť ho do života, aby si aj on mohol nájsť niekoho reálneho, nie len virtuálneho.

Viem, že je pre Vás veľmi ťažké to ukončiť, ale pokračovať by bolo veľké riziko. Áno, beriem do úvahy všetko, čo cítite a aj všetko, čo budete cítiť neskôr. Viem, že to obdobie bude náročné aj fyzicky aj psychicky. Ale čím dlhšie sa budete venovať písaniu si s týmto mladíkom, tým horšie to bude ukončiť to. Nájdite si niekoho, kto Vám pomôže vyrovnať sa s touto situáciou. Napríklad kamarátku, alebo oslovte terapeuta.

Ak ste sa však rozhodli pre úplne iné riešenie, neostáva mi nič iné, len ho v plnej miere rešpektovať.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online