Priateľ odmieta už rok sex so mnou a ja neviem prečo. Čo mám robiť?

Zodpovedané
23. jan 2021

Dobrý deň,

s priateľom sme 5 rokov a máme syna. V podstate fungujeme normálne - aj hádky a aj nezhody, ale sme spolu. Nastal taký čas kedy on so mnou odmieta sex. Je to už rok.

Neviem, kde je chyba. Stále to riešim, no odpoveď žiadna. Nejde to ani v dobrom a ani v zlom. Už som riešila aj rozchod. On je stále tu pri mne. Už ho aj vyháňam a vravím, že toto nemá zmysel.

On je tichá povaha a veľa veci dusí v sebe. Je to s ním ťažko. Ja chcem vedieť, že čo sa deje.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

intimita je jednou z jadrových súčastí manželského vzťahu. Vnímam, že vy o sex a stretnutie s ním máte záujem, ale nedarí sa Vám to. Ja by som cítil veľkú frustráciu a pocit neistoty.

Príde mi dôležité je zistiť, ako sa vy naozaj cítite, čo to s vami robí, keď Vás muž odmieta. Zistiť najskôr čo sa deje vo Vás, preskúmať tie pocity a následne získať sebapodporu konštruktívne riešiť Váš spoločný sexuálny život.

Jednou z techník je nechať iniciáciu sexu na tom, ktorý chce menej, ale z toho čo píšete, môže byť problém tak hlboko v ňom, že to nepomôže.

Ideálna by bola párová terapia, alebo iné otvorenie vzťahovej komunikácie (tancovanie, spoločná hra, spev, párové workshopy, atď. )

Ak nebude mať záujem o spoločné sedenia, neváhajte aj sama vyhľadať terapeuta a získať podporu a porozumenie v tejto neľahkej situácii. Naučiť sa poznávať svoje potreby, stanovovať hranice a priamo komunikovať o svojich pocitoch.

Vaše potreby sú v poriadku a úplne prirodzené.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/