Nemám chuť na sex. Ako si mám zachrániť vzťah s manželom?

Zodpovedané
2. mar 2021

Dobrý deň,

mám 30 rokov dve deti a som skoro 6 rokov vydatá. Môj manžel je ten najlepší chlap na svete. Je pozorný a aj o deti sa super stará. Viem, že by mi zniesol aj modré z neba.

Ja ho tiež stále milujem, ale v poslednom čase ako keby sa vo mne niečo zlomilo. Nemám vôbec chuť s ním byť sexuálne a už mi začína vadiť aj to, keď sa ma dotkne.

V minulosti som bola týraná zo strany priateľa, ale bolo to už dávno.

Ako si mám zachrániť vzťah s manželom?

Ďakujem

Dobrý deň,

z toho čo píšete, usudzujem, že je možné, že Vám skúsenosť s týraním v minulosti ovplyvňuje súčasný inak funkčný a pekný vzťah.

Odporúčam Vám vyhľadať psychoterapeuta a skúsiť viac preskúmať Vaše aktuálne pocity a ich možnú súvislosť s minulosťou.

Taktiež Vám odporúčam Vaše prežívanie nejak citlivo zdieľať s manželom, aby ste spolu pochopili tomu, čo sa vo Vás deje a nemusel si to brať osobne.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/