Náš vzťah je iba o deťoch a domácnosti. Ako sa znova zamilovať?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom nášmu partnerského problému. Náš vzťah je dlhšie iba o deťoch, financiách a domácnosti. Obaja tvrdíme, že sa máme radi. Ani na gauči sa však nepritulíme a celkovo dni plynú. Takto to však nechcem.

Chcem, aby ma opäť miloval a prejavoval mi záujem. To však nejde zo dňa na deň a rozhovorov bolo už dosť.

Ako to z dlhodobého hľadiska udržať?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nikde som sa nedozvedela, že ako dlho ste spolu. V podstate to však nie je dôležité. Chcete, aby Vás partner opäť miloval a prejavoval Vám záujem. Musíte sa teda posunúť vo vzťahu späť, keď ešte nemal nič isté a získaval si Vás.

Vzťah naisto ničí nuda a istota. Možno si poviete, že každý hľadá vo vzťahu istotu. Moja odpoveď však bude, že každý si myslí, že ju hľadá. Keď ju konečne má a mal by byť spokojný, zrazu niečo mu niečo vo vzťahu chýba a začína sa obzerať, čo by mohol urobiť pre trošku vzrušenia.

Keď sa zamyslíte, tak vo väčšine prípadov nevery doma neverníkovi nič nechýbalo. Keď sa partnera niečo opýtate, už dopredu viete jeho odpoveď - reakciu. Dopredu viete gestá, ktoré použije. Nič Vás už neprekvapí. Jednoducho nuda, nuda a ešte raz nuda. Zrazu aj toho sexu začína byť pomenej. A vášeň? Po desiatich, dvadsiatich rokoch? Nebuďte smiešna. Teraz už máte pevný vzťah, nebudete sa predsa správať ako v puberte. Áno, aj takto premýšľajú niektorí a tí sa potom najviac čudujú, že boli podvedení. Poďme to teda zmeniť.

V prvom rade je nutné zaviesť do vzťahu trošku vzrušenia, trošku tajomstva a trochu pochybnosti. Ukážem Vám to na malom príklade. Idete domov okolo kvetinárstva. Majú tam pekné ruže, tak si jednu kúpite. Prídete domov a tam vás čaká muž, ktorý už o vás vie všetko. Alebo si to aspoň myslí. Ale v tom sa objavíte vy s kvetinou v ruke, spokojná a usmiata. Okamžite v to vzbudí u neho pozornosť. Logicky dostanete otázku odkiaľ máte ten kvet. A tu už nastupuje Vaša fantázia a dokončite tieto riadky podľa vlastnej potreby. Pamätajte však, že to má vzbudiť tajomstvo, vzrušenie a pochybnosť. Môžete napríklad povedať, že od kamarátky. Opýta sa Vás, že od ktorej a vy ukončite debatu slovami: „Tú nepoznáš“.

On to bude vidieť asi takto: Tak od kamarátky a vraj ju nepoznám. Musím si na ňu dávať väčší pozor. Nemá ona niekoho? Hrajte sa, vymýšľajte situácie, ktoré nikomu neublížia. Nie však do takej miery, aby to u partnera vytvorilo dojem, že ho podvádzate. Skôr ho to má jemne upozorniť, že taká možnosť by tu bola a že je o Vás stále záujem. Nič viac nezobudí záujem partnera o Vás ako možnosť, že by tu mohol byť niekto iný.

Zároveň sa starajte aj o svoj výzor, začnite cvičiť, behávať, čokoľvek čo má niečo spoločné s pohybom. Majte svoje koníčky, svojich známych. Nebuďte vždy k dispozícii.

A ešte veľa ďalších možností, sledujte poradňu. Zdá sa, že toto nie je posledný príspevok na túto tému.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online