Dokáže sa zmeniť muž, ktorý má potrebu nezdravo často komunikovať so ženami a flirtovať s nimi?

Zodpovedané
24. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. S partnerom máme spolu malé deti a ukončiť vzťah pre mňa nepripadá do úvahy.

Dokáže sa zmeniť muž, ktorý má potrebu nezdravo často komunikovať so ženami (jeho známe) a flirtovať s nimi?

Pýta si od nich fotky, posiela im fotky, vytvára nejaké virtuálne väzby prostredníctvom sociálnych sieti.

Vie s tým pomôcť psychológ?

Tvrdí, že chce urobiť všetko pre záchranu manželstva, ale mesiac po tomto tvrdení má ďalšiu "obeť" pre písmenká.

Dokáže sa zmeniť žena, ktorá už v neho nemá žiadnu dôveru a má potrebu jeho komunikáciu kontrolovať?

Je takýto vzťah ešte "zdravý"?

Dokážu spolu dvaja ľudia žiť len kvôli deťom bez intímnych emócií?

Aké je podľa vás východisko z tejto situácie?

City ešte medzi nami sú, ale dlho už nemusia pretrvať. Mnohokrát som svoje nutkanie kontrolovať ho ovládla, ale vždy príde impulz, intuícia a vždy sa naplní.

Ďakujem

Dobrý deň,

máte veľa otázok tak sa ich skúsim po poradí zodpovedať.

Dokáže sa zmeniť muž, ktorý má potrebu nezdravo často komunikovať so ženami (jeho známe) a flirtovať s nimi? Vie s tým pomôcť psychológ?

Áno taký muž sa dokáže zmeniť, ak je motivovaný. A áno psychológ je ideálny spôsob riešenia závislosti na "flirte". Zvyčajne je to prejav vnútornej neistoty a budovanie hodnoty, tým, že má niekto ďalší o mňa záujem, prípadne je to prejav neriešenej nespokojnosti vo vzťahu. Každopádne sa to javí ako nezrelé chovanie.

Dlhodobá práca na sebahodnote a sebaprijatí určite dokáže priniesť spokojnosť v úprimnom monogamnom vzťahu.

Dokáže sa zmeniť žena, ktorá už v neho nemá žiadnu dôveru a má potrebu jeho komunikáciu kontrolovať?

Verím, že je možná zmena, keď uvidíte, že na sebe pracuje a miluje Vás. Toto je, ale závislé na jeho motivácii a následných činoch.

Je takýto vzťah ešte "zdravý"?

Zdravé je, že o tom dokážete komunikovať a bude skvelé, keď nájdete riešenie či kompromis, v ktorom budete obaja spokojní.
Aj keď ja ako muž a manžel by som si niečo takéto voči svojej žene už nedovolil a nepovažujem to z dlhodobého hľadiska za zdravé fungovanie v manželstve.

Dokážu spolu dvaja ľudia žiť len kvôli deťom bez intímnych emócií?

Zjavne dokážu, ale môže to spôsobovať mnoho trápení, bolesti či aj zdravotných problémov a netvorivej atmosféry. Verím, že nájdete nejaké príklady zo staršej generácie, kedy manželia bez citu strávili spolu aj celý život, len kvôli deťom. Sama usúďte aký život chcete viesť.
Všetko, ale záleží na komunikácii, spôsobe uspokojovania intímnych potrieb, spolupráci a hraniciach...
Z mojej skúsenosti párového terapeuta, takéto vzťahy dlhodobé uspokojenie neprinášali a trpeli v tom vzťahu vždy obidvaja partneri i deti.
Ale nechcem tvrdiť, že je to 100 percentná pravda, pretože každý máme inú osobnosť a iné potreby.

Aké je podľa vás východisko z tejto situácie?

Aktívny prístup k riešeniu tohto problému z manželovej strany, jeho individuálna práca na sebe a sebarozvoji (mužské kruhy, terapia, meditácie, tantra), ideálne v spojení s párovou terapiou.

Z Vašej strany by mohla pomôcť snaha o prijatie a podporu partnera. Je to často závislosť ako každá iná a manžel potrebuje skôr podporu ako karhanie a kontrolu, aj keď rozumiem, že Vás to zraňuje. Skúste sa na to pozrieť tak, že si tým niečo kompenzuje a tie pocity skúste spoločne osloviť a liečiť. Zistiť prečo to robí a skúsiť to nájsť vo vašom vzťahu.

Môžete skúsiť vytvoriť pracovnú alianciu v snahe o vyriešenie tohto problému, oživiť intímny život, skúmať vlastné fantázie a realizovať ich. Dávajte si najavo, že sú medzi vami city a skúste ten oheň ešte rozdúchať. Experimentujte. Prípadne vyskúšajte si byť pritom, keď si píše a skúmajte jeho pocity, možno mu to príde tak bizarné, že ho to prestane baviť.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/