Čo s priateľom, ktorý ma nedokáže uspokojiť?

Zodpovedané
19. aug 2023

Dobrý deň,

mám priateľa, ktorý je milý, finančne ma vie zabezpečiť, pomôže mi vo všetkom, je zodpovedný a miluje ma.

Dáva mi to najavo a pomáha aj inak, len po sexuálnej stránke ma nevie uspokojiť. Mám pocit, že to i napriek snaženiu nevie. Necítim sa pri ňom dobre, chcela som to riešiť. Keď mu to poviem, tak povie, že sa bude viac snažiť. Je to však stále rovnaké a necítim sa uspokojená. Neviem už pomaly ani čo to je predohra a láskanie. Nechcem ho nechať kvôli sexu a podvádzať ho s niekým iným, ale som zdravá žena a cítim potrebu uspokojenia aj po tejto stránke.

Čo s takýmto priateľom, ktorý ma nedokáže uspokojiť po sexuálnej stránke?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď som to pochopila správne, tak všetky ďalšie oblasti sú v poriadku a partner Vás vie uspokojiť, v tej sexuálnej mu to však veľmi nejde. Po Vašom upozornení Vám partner vždy sľúbi, že sa bude viac snažiť, napriek tomu ste žiadnu zmenu nepostrehla. Neviete si predstaviť, že by to takto pokračovalo aj naďalej, pretože hľadať uspokojenie mimo vzťahu pre Vás nie je prípustné, ale pokračovať takto ďalej tiež nie je riešenie, pretože aj táto súčasť vzťahu je pre Vás dôležitá.

Takže sa skúsme zamyslieť. Zručnosť v sexuálnej oblasti sa nikde neučí, nie je to súčasť kurzov a školení, napriek tomu sa dajú zaobstarať rôzne materiály, či už na internete, alebo v kníhkupectvách. Sám si to ale asi nezaobstará, preto jeho snahu o zlepšenie budete musieť vziať do vlastných rúk. A môžete to urobiť viacerými spôsobmi a ja som pre Vás vybrala dva spôsoby - jeden zábavný a druhý odborný.

Prvý spôsob zlepšenia zručností spočíva v tom, že sa budete hrať. Vy si otvoríte vlastný kurz. Nazvime ho napríklad „kurz sexuálnej spokojnosti“, kde sa Vám prihlási jediný účastník, Váš partner. Vy sa stanete jeho lektorkou, stanovíte si frekvenciu kurzov a ak to chcete hrať so všetkým, čo k tomu patrí, pokojne si stanovte aj cenu kurzu. Potom si urobte osnovy, teda čo všetko chcete partnera naučiť. Zaveďte známkovanie aj domáce úlohy, jednoducho sa hrajte. Sama najlepšie viete, kde má partner medzery a chýbajú mu vedomosti alebo praktické zručnosti. Takto si ho naučíte to, čo potrebujete a ešte sa aj pobavíte. Nezabudnite mu na konci kurzu vystaviť certifikát.

Druhá možnosť je, že ho pošlete k odborníkovi. Tým nemyslím dámy, ktoré sa živia najstarším remeslom, ale skutočného odborníka – sexuológa. Ako však vyzerá konzultácia u sexuológa Vám neviem sprostredkovať.

Sú aj iné možnosti, napríklad knihy, filmy pre dospelých, rozhovory s kamarátmi a ďalšie. Záleží len na Vás, čo mu vyberiete. Jedno je však isté, bez Vašej aktivity sa to nezaobíde.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online