Vydajú mi poštu, keď budem mať v občianskom preukaze nové priezvisko?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

tento mesiac sa budem vydávať a budem mať mužove priezvisko.

Čo ma však znepokojuje je to že už 1,5 roka vediem jeden proces, kde by konečne vyjadrenie súdu malo prísť budúci mesiac na moje meno za slobodna do vlastných rúk. Ak bude v môj prospech, na tento verdikt nadväzuje mnoho úkonov, ktoré sú taktiež viazané na moje pôvodné meno a adresu.

Ako riešiť túto situáciu?

Vydajú mi poštu, keď budem mať v občianskom preukaze nové priezvisko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

1. Oznámte súdu nové priezvisko písomne a žiadajte, aby Vám písomnosti boli adresované na nové priezvisko a zároveň oznámte deň uzatvorenia sobáša.
Dôvod je jednoduchý: rozhodnutia súdu už majú obsahovať aktuálne priezvisko a v prípade, že ho nebude obsahovať, tak môžete mať prípadne problém, že niekto od Vás bude žiadať rozhodnutie, kde v záhlaví bude Vaše aktuálne priezvisko aj vzhľadom k tomu, že ak rozhodnutie je vydané v určitý deň, tak už sa nemusíte tak volať.

2. Na novom občianskom preukaze bude uvedené Vaše rodné priezvisko, takže pošta s tým nebude mať žiaden problém vydať Vám písomnosť zo súdu. Ak by to bol problém, tak si objednajte spis na nahliadnutie a urobte si fotokópiu "konečného vyjadrenia," alebo ak tým konečným vyjadrením myslíte rozsudok alebo uznesenie, tak si vyžiadajte rovnopis tohto rozhodnutia.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu