Syn je celiatik a otec nedodržuje jeho diétu. Môže zasiahnuť súd?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

syn je celiatik. Otec ho bráva pravidelne každý druhý víkend a každý druhý víkend ide od neho so žalúdočnými ťažkosťami. Neviem prečo to robí, ale ja som už zúfalá. Dohovor otcovi nepomôže. Syn je ešte malý.

Môžem dať trestné oznámenie za ublíženie na zdraví?

Ak áno, tak ako dokážem, že nedodržiava diétu?

Je to skoro nemožné, lebo to bude slovo proti slovu.

Ďakujem

Dobrý deň,

skutková podstata trestného činu ublíženia na zdraví Váš popísaný skutok podľa môjho názoru neobsahuje.

K naplneniu znakov skutkovej podstaty je potrebný buď úmysel otca synovi ublížiť (nepredpokladám) alebo nedbanlivosť. Avšak nedbanlivosťou by musela byť spôsobená ťažká újma na zdraví, čo žalúdočné ťažkosti určite nie sú.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz