Stratila sme kúpnu zmluvu. Môže nám realitka vydať duplikát?

Zodpovedané
1. máj 2022

Dobrý deň,

pár mesiacov dozadu som kúpila byt v štádiu stavby. Bytovka sa teda ešte len stavia - ešte fyzicky nestojí. Sťahovali sme sa z prenájmu do prenájmu a bohužiaľ kúpna zmluva na byt sa niekde zapatrošila. Nikde ju nemôžem nájsť. Jednalo sa o zmluvu o budúcej kúpnej zmluve a reálnu kúpnu zmluvu.

Môže mi realitná kancelária vydať presne rovnaký duplikát?

Podpisovala som ju v troch kópiách.

Budú si za to účtovať poplatok?

Ďakujem

Dobrý deň,

zákon povinnosť vydať kópiu podpísanej zmluvy neupravuje a je teda na vôli realitnej kancelárie, či Vám kópiu vyhotoví.

Mám za to, že v rámci zachovania dobrých obchodných vzťahov realitnej kancelárie a ochrany jej dobrej reputácie by to nemal byť problém. Čo sa týka poplatku, ten si môžu účtovať, nakoľko zákon takúto záležitosť neupravuje.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz