Stačí pri rozchode dohoda podpísaná na matrike?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

nedávno sme sa rozišli s partnerom, s ktorým mám maloleté dieťa. Rozchod prebehol v dobrom, dohodli sme sa bez problémov. Ja pôjdem so synom ku mojím rodičom a otec sa môže stretávať s malým kedykoľvek po dohode. Rodičovský príspevok je písaný na otca, pretože bol pracujúci.

Dohodli sme sa, že mi ho ale bude posielať na účet. Spísali sme si dohodu, kde sa uvádza toto všetko a chystáme sa to overiť na matrike.

Bude to dostačujúce, alebo musíme ísť aj na súd a tam spísať nejakú inú dohodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ si s otcom dieťaťa rozumiete a postačí Vám dohoda spísaná medzi Vami s overenými podpismi na matrike, nemusíte chodiť k súdu. Overenie podpisu na takejto dohode sa však zákonom nevyžaduje a nemá vplyv na jej platnosť.

Doporučujem však dať dohodu schváliť príslušnému súdu vo forme rozsudku.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz