Schváli súd najnižšie výživné, keď je otec dieťaťa nezamestnaný?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

mám otázku ohľadom výživného na dcéru. Podala som už aj na súd žiadosť a mám už vytýčené pojednávanie. Ex priateľ sa vyjadril, že je nezamestnaný. Podľa mňa to spravil naschvál, aby poriadne nemusel platiť.

Je možné, že súd schváli najnižšie možné výživné?

Budem poberať od štátu náhradné výživné pokiaľ sa ex nezamestná?

Podotýkam, že bol živnostníkom a slušne zarábal.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odpoviem Vám iba na prvú otázku.

Ak preukážete Vy, alebo súd si zadováži výpisy z účtu a daňové priznania Vášho bývalého partnera a z týchto dokumentov bude vyplývať, že zarábal viac a zbavil sa omnoho výhodnejšej práce, resp. začal viesť záhaľčivý spôsob života, tak ho sudca na pojednávaní veľmi rýchlo zobudí zo sna o minimálnom výživnom. A prizná Vám také výživné, aké je pre Vaše spoločné dieťa nevyhnutné alebo potrebné.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu