Rodičia chcú prepísať ich spoločný dom na jedno z vnúčat. Ako postupovať?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

mám jedného brata a naši rodičia plánujú prepísať ich spoločný dom na jednu z mojich dcér. Túto absurdnú informáciu som sa nedávno dozvedela a povedali mi to len tak. Bola som v šoku. Pýtala som sa, že čo ďalšie vnúča. Vraj to bude mať byt po svokrovcoch. Som nešťastná, sklamaná a neviem čo ešte. Hanbím sa za nich. Nekomunikujem s nimi. Toto je úplne šok pre mňa.

Ako ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

so svojím majetkom si rodičia počas života môžu robiť čo chcú.

Ak je dieťa maloleté, je obdarovanie podmienené súhlasom súdu.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu