Prihliada súd aj na výdavky a príjmy nového manžela?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som zvýšiť výživné na dcéru. Problém je v tom, že dcérin otec je dobrovoľne nezamestnaný. Výživné bolo určené v roku 2015. Odvtedy neboli žiadne zmeny. Teraz som vydatá a s manželom máme aj dieťa.

Prihliada súd aj na výdavky a príjmy manžela?

Čo všetko mám vydokladovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, prihliada. Žijete v spoločnej domácnosti a máte vzhľadom k uzavretiu manželstva spoločný aj príjem.

Manžel bude musieť vydokladovať len svoj príjem. Závisí to však aj od samotného súdu. Niekedy musí manžel matky vydokladovať všetky majetkové pomery.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz