Potrebujem právnika na žiadosť o zverenie dieťaťa do výlučnej starostlivosti matky?

Zodpovedané
10. jan 2023

Dobrý deň,

s priateľom máme 2,5-ročnú dcéru. Žili sme spolu necelých 6 rokov a rozchádzame sa. Priateľ chce striedavú starostlivosť, ja s tým nesúhlasím. Dcéra je ešte malá a veľmi na mňa citovo naviazaná. Navyše, priateľ je nezodpovedný a rád si vypije. Chcem podať žiadosť o zverenie dieťaťa do výlučnej starostlivosti matky.

Môže tak urobiť sama, alebo ma musí zastupovať právnik?

Ďakujem

Dobrý deň,

povinné zastúpenie v prípade návrhu na zverenie dieťaťa do výlučnej starovostlivosti zákon neupravuje. Návrh môžete podať sama.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz