Potrebujem od otca dieťaťa povolenie na dovolenku?

Zodpovedané
24. máj 2023

Dobrý deň,

v lete plánujem ísť so synom na dovolenku do Chorvátska. Jeho otec (len na papieri) sa o neho nezaujíma, nestretáva sa s ním, nemá vôbec záujem. Raz za čas pošle výživné, to je všetko.

Potrebujem od otca dieťaťa povolenie na dovolenku, resp. to, že súhlasí, aby išiel syn do zahraničia?

Od neho to totiž nikdy dobrovoľne nedostanem a cez súd to riešiť nechcem. Súdime sa už 4 roky a už ma to naozaj nebaví.

Mohol by mi narobiť problémy?

Môže ma obviniť z únosu?

Ďakujem

Dobrý deň,

súhlas nepotrebujete. Stačí, ak mu napíšete napr. SMS, že idete od - do na dovolenku do Chorvátska aj so synom.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz