Poradíte nám ohľadom rezervačnej zmluvy?

Zodpovedané
22. sep 2019

Dobry deň,

rezervačná zmluva na kúpu nehnuteľnosti nám skočila dňa 12.2.2018. V zmluve máme definované, že pokiaľ nám nevýjde úver na kúpu nehnuteľnosti, tak nám bude vrátený rezervačný depozit v plnej výške na 15. deň po skončení platnosti tejto zmluvy.

Úver nám nevyšiel. Realitný maklér nám depozit vrátiť nechce a vyhráža sa nám súdom. Vraj musíme odstúpiť od zmluvy, hoci je platná do 15.03.2019.

Je to možné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tieto informácie sú veľmi strohé, preto budem len z nich vychádzať. Inak je potrebné vidieť zmluvu, ktorú ste podpísali s realitnou kanceláriou.

Ak ste mali v zmluve s realitnou kanceláriou zakotvené, že ak Vám nevyjde úver, tak Vám po skončení platnosti bude rezervačný depozit vrátený. Realitná kancelária Vám ho musí vrátiť.
Pokiaľ sa realitný maklér vyhráža súdom, treba mu kontrovať Slovenskou obchodnou inšpekciou a ak to nepomôže, tak sa musíte obrátiť na súd.

A nabudúce radšej zájdite buď do svojej banky, alebo k serióznym finančným poradcom, ktorí zhodnotia Vaše možnosti a podľa toho sa budete rozhodovať. Aby ste sa tak vlastne vyhli presne tejto situácii.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu