Partner sa mi vyhráža sociálkou, lebo dieťa išlo neskoro spať. Môže mi narobiť problémy?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

partner sa mi snaží kontrolovať život a robí prakticky všetko tak, aby ma obmedzoval.

Uvediem príklad: Išla som s 2-ročným chlapcom na menší koncert na dedinu. Varilo sa tam, hrala hudba, deti tancovali. Malý sa bláznil s deťmi do 21:30, bol najedený, adekvátne oblečený. Akonáhle som uvidela, že už je unavený, sadla som do auta a išla domov. Partnerovi nevyhovovalo, aby išiel s nami, ani aby sme tam boli my. Jeho predstava je, aby som sedela doma.

Samozrejme to neprizná a začne sa oháňať sociálkou, lebo 2-ročné dieťa musí byť o 20:00 v posteli. Vraj sa to ešte raz zopakuje a ide na sociálku a budem mať problémy.

Môže mi spôsobiť problémy ako matke pre niečo takéto?

Väčšinou chodí spať o 21:00, teraz výnimočne to bolo o niečo dlhšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

žiadny zákona neustanovuje, kedy má chodiť dieťa spať.

V prípade, že dieťa nezanedbávate, ale sa oň riadne staráte, sociálka nemá dôvod niečo takéto riešiť.

Teda žiadne problémy Vám za to, že syn išiel spať neskôr ako o 20:00 hodine nemôže spôsobiť.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz