Odsúhlasí súd zapretie otcovstva v tomto prípade?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom zapretia otcovstva, ak deti majú 11 a 19 rokov. Ide o mužove deti z prvého manželstva, s ktorými sa roky nestretáva. Platí len alimenty. Aj keď mala jeho ex nariadené súdom, aby mu ich dávala každý druhý týždeň, nikdy to nespravila.

Je možnosť, že súd odsúhlasí zapretie otcovstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

možné to nie je, nakoľko nie sú splnené zákonné podmienky. Nie je možné len tak zrušiť otcovstvo z dôvodu, že sa Váš muž nestretával s deťmi. V takomto prípade mal niekoľko možností, že ako sa domôcť stretávania s deťmi.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz