Odmietla som prácu, ktorá nevyhovovala môjmu vzdelaniu. Ako mám ďalej postupovať?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

som evidovaná na úrade práce a poslali ma na pohovor na pozíciu ambulantná sestra. Moje vzdelanie je zdravotnícky asistent, teraz po novom praktická sestra. Moje kompetencie sú v ambulantnom sektore práca na všeobecnej ambulancii. Ponúkli mi prácu na dermatovenerologickej ambulancii. Vraj ak to nezoberiem, tak ma vyradia z evidencie. Ponuku som neprijala.

Ako má môžu nútiť, keď podľa zákona tam smie robiť len sestra v odbore všeobecná sestra s titulom Bc a Mgr?

Mám sa odvolať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odvolanie Vám určite odporúčam a možno ešte lepšie by ste spravili, keby ste im to na úrade práce vysvetlili a ak máte nejaké usmernenie Ministerstva zdravotníctva, tak im ho predložte.

Oni chcú vyradiť len kvôli ľúbivým štatistikám a nikdy nie pomôcť človeku.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu