Musím platiť mesačné náklady na hypotéku i napriek tomu, že sa pred rozvodom odsťahujem?

Zodpovedané
26. máj 2023

Dobrý deň,

s manželom sa chcem rozvieť, lebo ma psychický týra. Raz ma zbil a neustále ma uráža aj pred cudzími ľuďmi. Vulgárne mi nadáva aj pred deťmi, podceňuje ma.

Keď sa s deťmi od neho odsťahujem ešte pred rozvodom a máme spoločnú hypotéku na dom, musím ju platiť i napriek tomu, že tam nebudem bývať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, hypotéku musíte platiť aj v prípade, že v dome nebývate.

Hypotékou ste sa zaviazali platiť spoločne a nerozdielne splátku bez ohľadu na to, či v dome bývate.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz