Musí otec platiť výživné na syna, ktorý študuje na vysokej škole a dostáva plat?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

syn môjho známeho začal študovať na vysokej policajnej škole. Je kadet, dostáva plat - minimálnu mzdu. Ubytovanie a stravu má zadarmo, no aj tak žiadal zvýšiť výživné.

Je vôbec jeho otec ešte povinný platiť výživné?

Ďakujem

Dobrý deň,

rodič je povinný platiť výživné do času, kedy je dieťa schopné sa samo živiť. Ide vždy o individuálne posúdenie. Uvedené záleží nielen od napr. príjmu dieťaťa ale aj od možností, schopností a majetkových pomerov rodiča. Podstatné je, aby takéto dieťa malo rovnakú životnú úroveň ako jeho rodičia.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz