Môžem žiadať o zvýšenie výživného, keď dieťa nastupuje do prvého ročníka?

Zodpovedané
21. jún 2022

Dobrý deň,

moje dieťa nastupuje od septembra do prvého ročníka základnej školy.

Môžem žiadať o zvýšenie výživného?

Ďakujem

Dobrý deň,

jednou z podmienkou zvýšenia výživného je zmena majetkových a osobných pomerov na strane vyživujúcej osoby (rodiča) a zmena pomerov na strane dieťaťa. Nástup do predškolského zariadenia, do 1. a 2. stupňa základnej školy, strednej alebo vysokej školy je práve zmenou, pri ktorej sa pomery dieťaťa a jeho potreby menia.

Návrh na zvýšenie výživného teda môžete podať.

V prípade záujmu o právne poradenstvo alebo právne zastúpenie ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz