Môžem sa ohlásiť, keď výberové konanie vyhrala osoba bez žiadanej kvalifikácie?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

prihlásila som sa na pracovnú pozíciu v školstve - o nepedagogickú funkciu. Uponáhľala som sa a poslala som všetky materiály, teda okrem dvoch dokladov. Išlo o čestné prehlásenie k bezúhonnosti a prehlásenie o zdravotnom stave. Odpísali mi emailom, že mi ďakujú za záujem, ale keďže som neodovzdala 2 doklady, tak ma nezaraďujú do výberového konania.

Výberové konanie vyhrala osoba, ktorá však nemá kvalifikáciu na výkon a poslali ju teraz študovať. Podmienkou bolo mať aj absolvované vzdelanie.

Ako mohli pustiť danú osobu k výberovému konaniu? Tiež nespĺňala podmienky, ale má tam kontakty. Pociťujem krivdu.

Mohla by som v danej veci nejako konať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepoznám podmienky pre prijatie na pracovnú pozíciu a či bolo nevyhnutné splniť určitú kvalifikáciu alebo nie.

Preto Vám neviem na túto otázku bez kvalifikovaných informácií odpovedať.

Ak však Vy ste neodovzdali doklady, ktoré ste boli povinná predložiť, tak si myslím, že Vaša prípadná antidiskriminačná žaloba bola postavená na tenkom ľade.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu