Môžem požiadať súd o zvýšenie náhradného výživného, keď otec dlhodobo výživné neplatí?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výživného.

Náhradné výživné bolo stanovené na sumu 70 eur, keď mal synček 1 - 2 roky. Bývalý partner nejakú dobu platil, potom neplatil a zase platil. Momentálne je synček v škôlke predškolák.

Som slobodná mamka na polovičný úväzok a v dnešnej dobe je 70 eur málo. Syn rastie a vyvíja sa + škôlka má tiež svoje náklady.

Môžem požiadať súd o zvýšenie náhradného výživného, keď otec dlhodobo neplatí náhradné výživné?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete požiadať súd o zvýšenie výživného. Náhradné výživné má na starosti ÚPSVaR, ktorý sumu podľa rozhodnutia súdu navýši.

Nakoľko sa zmenili osobné pomery na strane Vášho syna od posledného rozhodovania o výživnom je veľká pravdepodobnosť, že výživné Vám bude zvýšené. Súdne konanie ohľadom zvýšenia výživného je bez poplatkov, preto odporúčam návrh podať.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz