Môžem podať trestné oznámenie, keď mi nebola vyplatená náhrada mzdy?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

podal som výpoveď - okamžité skončenie pracovného pomeru pre bezprostredne ohrozený život podľa paragrafu 69 ods 1 písmeno c A. Teraz mám podľa paragrafu 69 ods 4 nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

Na prvú doporučenú výzvu zamestnávateľ nereaguje.
Na druhú vyzvu tiež nie.

Jedná sa o sumu 800 eur.

Mám podať trestné oznámenie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu nevyplatenia náhrady mzdy?

Je to právne v poriadku?

Ďakujem za skorú odpoveď
P.S. takuto vypoved som dal preto,ze som tam pracoval na pozicii kuchara,ale zamestnavatel mi pridelil napr.kalat drevo na kalacke,co som teda nebol ani ustne ani pisomne pouceny ako s tym narabat atd..po mojich staznostiach som dostal odpoved,ze v malej firme vsetci robia vsetko.

Dobrý deň,

Váš postup nie je celkom v poriadku, pretože ja osobne by som mal pochybnosť o tom, ako ste skončili pracovný pomer.

Preto odporúčam najskôr si zistiť na okresnom súde, ktorý je príslušný v rámci Vášho kraja riešiť pracovnoprávne spory, či Váš zamestnávateľ podal žalobu o neplatnosť skončenia pracovného pomeru.

A ak tak neurobil do 2 mesiacov od momentu skončenia pracovného pomeru, tak až vtedy podajte trestné oznámenie.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu